PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Trójmieście. W ciągu 10 lat wsparcie otrzymało ponad czterdzieści pomorskich organizacji pozarządowych, niektóre wielokrotnie

Fot. z Archiwum PGE Energia Ciepła.

Dopłaty do rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę

Elektrociepłownie w Gdańsku i Gdyni, należące do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” wsparły odbiorców wrażliwych społecznie. Pomoc finansową w wysokości 60 tys. zł na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową otrzymało osiem organizacji.

Wsparcie finansowe otrzymały następujące organizacje:

– Dom Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Gdańskiej,

– Dom dla Osób Bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku,

– Dom dla Seniorów Stowarzyszenia Domu Opieki „Złota Jesień” w Gdańsku,

– Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście,

– Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni,

– Gdyńskie Placówki Wsparcia Dziennego: „Łajba” i „Mikołaj Alternative” oraz

– Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego.

– Elektrociepłownie w Gdańsku i Gdyni przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła dla mieszkańców Trójmiasta. Nie jesteśmy również obojętni na problemy lokalnych społeczności i angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym. Realizując od ponad 10 lat program pomocy odbiorcom wrażliwym społecznie, wsparliśmy ponad czterdzieści pomorskich organizacji pozarządowych, niektóre wielokrotnie – podkreśliła Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

Wsparcie finansowe w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” po​lega na dopłacie do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Tegoroczna pomoc ma szczególne znaczenie, ze względu na trudną sytuację wielu podmiotów, związaną z wciąż trwającą pandemią.

Fot. z Archiwum PGE Energia Ciepła.

– Udzielone w ramach akcji PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem” wsparcie umożliwiło nam czasowe zabezpieczenie świadczeń związanych z ogrzewaniem ośrodka, w którym przebywają osoby przewlekle chore i niepełnosprawne. Dla nas ten wymiar pomocy wiele znaczy, okres jesienno-zimowy należy do najtrudniejszych w roku z uwagi na liczbę osób w kryzysie bezdomności, które korzystają z kompleksowej pomocy świadczonej w naszych placówkach na terenie Trójmiasta – tłumaczy Wojciech Bystry Prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

– Projekt „Dzielimy się ciepłem” to wspaniała inicjatywa. Dzięki wsparciu, środki, które musielibyśmy przeznaczyć na bieżącą działalność, będziemy mogli wykorzystać na organizację atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży, a także szkoleń dla kadry instruktorskiej ZHP z województwa pomorskiego. Umożliwi to nam dalszy rozwój ZHP Chorągwi Gdańskiej. Jesteśmy bardzo wdzięczni PGE za pomoc – powiedział hm. Artur Glebko, Komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP

Dzielimy się ciepłem

Program “Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Ma wspierać najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacje pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt i mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych – poinformowała Agnieszka Dietrich z Biura Prasowego PGE Energia Ciepła.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.