PGE Energia Ciepła zaprasza mieszkańców Gdyni do konkursu o cieple  sieciowym.

Źródło ilustracji: PGE Energia Ciepła

Gdynia, już od wielu lat, znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Wspólne projekty realizowane przez PGE Energia Ciepła, spółkę z Grupy Kapitałowej PGE, OPEC i Urząd Miasta w ramach kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”, zachęcają mieszkańców do przyłączania się do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Na terenie gmin Gdynia, Rumia i Kosakowo 100 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na moc 12,7 MW zostało w 2019 r. podłączonych przez OPEC do sieci ciepłowniczej zasilanej z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Najnowszym wspólnym przedsięwzięciem jest konkurs wiedzy skierowany do mieszkańców – wynika z informacji, które przekazała nam Katarzyna Dudzin – Główny Specjalista ds. Komunikacji, Departament Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Ciepła S.A. Oto ciąg dalszy:

„Czym jest dla ciebie ciepło domowe?” – to pytanie konkursowe, które będzie wyświetlane na ekranach autobusów komunikacji miejskiej w Gdyni. Odpowiedź należy przesłać SMS-em w terminie 09.02.2020 – 19.02.2020 na numer telefonu podany na ekranie. Dla osób, które zgłoszą najbardziej kreatywne odpowiedzi organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Konkurs to jedna z wielu inicjatyw w ramach kampanii „Ciepłolubnych”, której celem jest promocja bezpiecznego i ekologicznego ogrzewania wśród mieszkańców Gdyni oraz zaangażowanie ich do wspólnej zabawy.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin akcji można znaleźć na stronie www.cieplolubni.com.pl – zachęca Katarzyna Dudzin – Główny Specjalista ds. Komunikacji, Departament Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Ciepła S.A.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej  i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,4 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z siedzibą w Gdyni, to firma ze 100 proc. kapitałem polskim, której właścicielami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi. OPEC w sposób: nowoczesny, bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnia ciepło mieszkańcom: Gdyni, Rumi i Wejherowa oraz części gminy Kosakowo, obsługując ponad 60 proc. mieszkańców i pokrywając około 70 proc. zapotrzebowania na energię cieplną. Spółka poza bieżącą działalnością związaną z produkcją, dystrybucją i dostawą ciepła do budynków, podejmuje także liczne działania na rzecz lokalnych społeczności – poinformowały Iwona Kozłowska – rzecznik prasowy OPEC Gdynia i Agnieszka Dietrich z Biura Prasowego PGE Energia Ciepła.

(K.N.)

Czyta również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *