Polska różnorodna – hasłem VI Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To rodzaj podsumowania. Już prawie 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Co dzięki temu zrobiliśmy? Pochwal się, czego dokonałeś.

Fot. Kazimierz Netka.

10 – 12 maja – wielki przegląd efektów, dokonań dzięki przynależności Polski do UE.

Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich, realizujesz lub zrealizowałeś ciekawy projekt, zgłoś się już dziś i dołącz do akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019 (DOFE).

Źródło ilustracji: MIiR

W dniach 10 – 12 maja 2019 r. otwórz swoją siedzibę dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Zaoferuj zniżkowe lub darmowe wejścia do swojej placówki, aby wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć, dotknąć i poznać Twoje projekty – zachęca Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Dołącz swój pomysł do największego wydarzenia związanego z Funduszami Europejskimi w Polsce. W zeszłym roku w akcji uczestniczyło ponad 550 wydarzeń, które odwiedziło ok. 132 000 osób! Udział w Dniach Otwartych to także świetna okazja do pokazania Twojego projektu całej Unii Europejskiej! Dni Otwarte są elementem kampanii #EUinmyregion, która pokazuje, jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim oraz wspiera ich promocję.

W tym roku akcji DOFE będą towarzyszyły obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenia takie jak koncerty, pikniki i kina letnie będą jednymi z wielu elementów szumnych obchodów 15 lat w Unii Europejskiej, a weekend z DOFE stanie się ich zwieńczeniem.

Dlaczego warto dołączyć do Dni Otwartych Funduszy Europejskich? Wydarzeniom uczestniczącym w DOFE organizator zapewnia profesjonalną promocję akcji w telewizji, w internecie i w radiu; funkcjonalną stronę internetową promującą akcję z wyszukiwarką oraz mapą wydarzeń; pakiet darmowych materiałów promocyjnych dla każdego wydarzenia; pomoc w opracowaniu koncepcji wydarzeń; opublikowanie atrakcji na mapie Europe in My Region na stronie Komisji Europejskiej; obecność najciekawszych wydarzeń i atrakcyjnych projektów w mediach. 

Udział w DOFE to inwestycja. Pozwala nawiązać nowe kontakty z potencjalnymi klientami i kontrahentami.

Jak zgłosić wydarzenie do akcji? Wyślij swoje zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez stronę www.dniotwarte.eu . Pozwól poznać miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających.

Nie czekaj! Zgłoś swój projekt już dziś!

Zgłoszenia zbieramy do 15 kwietnia br. Więcej wiadomości znajduje się na stronie: https://www.miir.gov.pl/strony/aktualnosci/rozpoczynamy-nabor-projektow-do-vi-edycji-dni-otwartych-funduszy-europejskich/

Fot. Kazimierz Netka

Oto jedno z pierwszych zgłoszeń z województwa pomorskiego: Kobieto! Zadbaj o swoje zdrowie! Zachęcamy kobiety w wieku od 25 do 59 lat do wzięcia udziału w badaniach cytologicznych. Badanie jest bezpłatne. Udział w badaniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji telefonicznej – tel. 58 727 01 30, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 18.00. Badania będą wykonywane w Wojewódzkim Centrum Onkologii przy Al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

Do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich 2019 zachęca też Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości:

Zapraszamy do udziału w VI edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbędzie się w terminie: 10-12 maja 2019 r. Jest to akcja skupiająca przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów Funduszy Europejskich, którzy raz w roku udostępniają społeczeństwu efekty swoich przedsięwzięć.

Dni Otwarte to akcja popularna i o dużym zasięgu. V edycja skupiła  prawie 560 wydarzeń, które łącznie odwiedziło ponad 132 tysiące uczestników. Tegoroczna edycja otrzymała nową formułę ze względu na obchody 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. VI edycja pod hasłem „Polska Różnorodna”, podsumuje piętnaście lat wykorzystania Funduszy Europejskich oraz podkreśli ich wpływ we wszystkich regionach Polski. Przez ostatnie pięć edycji beneficjenci doceniali DOFE za szeroki zasięg medialny oraz możliwość promocji swoich usług i produktów powstałych w ramach unijnych projektów na skalę krajową.

Dzień Otwarty w Państwa projektach nie musi być wielką, spektakularną imprezą. Może to być udostępnienie ze zniżką lub za darmo codziennej oferty. lub organizacja dodatkowego wydarzenia. To co wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych akcji to wydarzenia w  miejscach niekoniecznie związanych z rozrywką i relaksem. Możliwość zobaczenia zaplecza firm, zakładów produkcyjnych teatrów, lotnisk a nawet oczyszczalni ścieków najbardziej przyciągają uczestników. W tym roku DOFE urozmaici wiele wydarzeń towarzyszących akcji. Atrakcje związane ze sportem, zdrowiem czy kulturą staną się elementem spajającym VI edycję. Beneficjenci związani z rewitalizacją lub dziedzictwem kulturowym, turystyką będą mieli okazję do przeprowadzenia ciekawych zajęć czy wycieczek poza swoimi placówkami.

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach Dni Otwartych, zostaną przedstawione na stronie. Do udziału w Państwa wydarzeniach zachęcać będzie kampania promocyjna w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze wydarzenia i projekty mają szansę na dedykowane audycje. Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielenia szablony materiałów promocyjnych.

Koordynatorem Dni Otwartych jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przy wsparciu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce.

Zachęcamy do dołączenia do Dni Otwartych. Aby zgłosić udział w akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcji. Zapraszamy do rejestracji! Zgłoszenia zbieramy do 15 kwietnia br. – przypomina Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *