Polska. Rozpoczęto akcję informacyjną rządu na temat programów Nowa Piątka. Uruchomiono objazdowe biura wiedzy na temat pięciu najnowszych form wsparcia finansowego i ulg podatkowych Polaków – poprawy jakości naszego życia. W Pomorskiem szerzenie wiedzy na temat tych udogodnień rozpoczęto w Gdańsku.

Fot. Kazimierz Netka.

Nowe szanse na wzmocnienie polskiej gospodarki i poprawę warunków życia.

Co Polacy na N5 zyskają? Wsparcie rodzin, młodych przedsiębiorców, obniżenie kosztów pracy, lepsze dojazdy z małych miejscowości, wsparcie starszych i słabszych – to filary programu N5.

 

Fot. Kazimierz Netka

Kto nie wie, co to jest program rządowy Nowa Piątka (N5) i co zawiera? Jakie zwykły człowiek może mieć z tej piątki korzyści? Wiedza na ten temat w Pomorskiem jest dostarczana do gmin, przez pracowników Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Inauguracja tej akcji informacyjnej odbyła się w poniedziałek, 18 marca 2019 roku, przed gmachem Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

 

Fot. Kazimierz Netka

O szczegółach tego przedsięwzięcia mówili m.in.: Dariusz Drelich – wojewoda pomorski, Aneta Pawłowska – dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku oraz Katarzyna Stanulewicz – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

 

Fot. Kazimierz Netka

Jak wynika z informacji, które przekazał wojewoda pomorski Dariusz Drelich, wiadomości na temat programów Nowa Piątka dotrą do mieszkańców wszystkich 123 gmin w województwie pomorskim. Wiedzę dostarczą specjaliści m.in. z Wydziału Polityki Społecznej i Biura Wojewody Pomorskiego. Odpowiadać będą na pytania obywateli. Z mieszkańcami gmin będzie spotykał się także wojewoda pomorski, Dariusz Drelich, a także wicewojewoda Mariusz Łuczyk. Te rozmowy z Pomorzanami będą też okazją do przedstawienia szczegółów innych programów rządowych, na przykład dotyczących dofinansowania modernizacji szos z zasobów Funduszu Dróg Samorządowych, bardzo ważnego dla poprawy infrastruktury i warunków podróżowania.

prezentacja_programów_#NowaPiątka

Akcja informacyjna zaczęła się w poniedziałek, 18 marca 2019 roku, w Trójmieście. Mikrobusy około godziny 12.30 wyruszyły sprzed Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Akcje informacyjne były prowadzone przed Bramą Wyżynną w Gdańsku, na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni oraz na Placu Przyjaciół w Sopocie.

 

Fot. Kazimierz Netka

Paula Poniewierza – koordynator Biura Wojewody Pomorskiego poinformowała, że 19 marca br. mikrobusy ze specjalistami i wiedzą na temat programu „Nowa Piątka” dotrą do miejscowości Debrzno (ul. Rynek), Czarne (plac Wolności), Rzeczenica (ul. Białoburska); 20 marca br. będą w miejscowościach Koczała , Przechlewo, Człuchów; 21 marca br. przyjadą do Konarzyn, Chojnic, Brus; n 22 marca br. zaplanowano ich wizyty w Lipuszu, Dziemianach, Karsinie, Starej Kiszewie
Aktualne harmonogramy wyjazdów busów z informacjami na temat Nowej Piątki będą publikowane (na kolejne tygodnie) co piątek, na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego http://www.gdansk.uw.gov.pl/ .

Oto najważniejsze założenia programu Nowa Piątka: 1. Rodzina: 500+dla każdego dziecka; 2. Młodzi: zwolnienie z PIT dla pracujących do 26 roku życia; 3. Praca: obniżenie podatku PIT z 18 na 17 %, wyższa kwota uzyskania kosztów przychodów; 4. Infrastruktura: wsparcie odbudowy lokalnych połączeń autobusowych; 5. Seniorzy: wypłata dodatkowej, trzynastej emerytury. Źródło: #Nowa Piątka – Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku .

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *