#PomagaMY w czasie pandemii, czyli razem możemy więcej. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera m.in. przedsiębiorców, szpitale, domy opieki społecznej oraz seniorów. Odracza lub rozkłada na raty opłaty administracyjne od firm, które z powodu covidu zaprzestały wykonywania działalności gospodarczej lub ją znacznie ograniczyły

Źródło ilustracji: PSSE.

Wszystkie działania mają na celu zabezpieczenie m.in. pracodawców, ochronę miejsc pracy oraz pomoc ośrodkom medycznym w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) pod hasłem #PomagaMY wspiera walkę z pandemią Covid-19. Oprócz pomocy przedsiębiorcom, angażuje się także w ochronę zdrowia oraz wsparcie seniorów i edukację najmłodszych – poinformowała Monika Fabich – Główny Specjalista ds. Marketingu, Dział Organizacyjno-Prawny PSSE. Oto ciąg dalszy:

W marcu minął rok od rozpoczęcia walki z pandemią. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna od tego czasu wspiera nie tylko przedsiębiorców, ale także szpitale, domy opieki społecznej oraz seniorów. Spółka w ramach projektu #PomagaMY włącza się w liczne akcje pomocowe, które mają na celu nie tylko walkę z pandemią, ale także z jej konsekwencjami.

– Walka z pandemią wymaga od wszystkich dużego zaangażowania i odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo. Dlatego od marca 2020 roku ze zdwojoną siłą pomagamy najbardziej potrzebującym. Naturalnie, ze względu na charakter naszej działalności, w pierwszej kolejności postawiliśmy na pomoc przedsiębiorcom, którzy tej pomocy potrzebowali. Między innymi wdrożyliśmy procedurę odraczania lub rozkładania na raty opłat administracyjnych dla firm, które zaprzestały wykonywania działalności gospodarczej lub ją znacznie ograniczyły. Wszystkie nasze działania miały na celu zabezpieczenie pracodawców oraz ochronę miejsc pracy – mówi Przemysław Sztandera – Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spółka powołała także dedykowany zespół ds. tarczy antykryzysowej, który udziela wsparcia w postaci bezpłatnego doradztwa w zakresie prawno-podatkowym oraz informuje o dostępnych instrumentach i narzędziach wsparcia. Strefa zainicjowała także projekt pn. #WolneZasoby. W ramach akcji udostępniła aplikację, w której przedsiębiorcy deklarowali chęć pomocy, poprzez przekazanie materiałów, surowców, bądź gotowych wyrobów w postaci środków dezynfekujących, produktów BHP, czy sprzętu medycznego do walki z pandemią. Spółka w ramach tej akcji wykorzystała także swoje zasoby, między innymi poprzez udostępnienie powierzchni w zarządzanym przez nią Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, do prowadzenia produkcji testów wykrywających obecność wirusa w organizmie.

– Nasza akcja pokazała, że przedsiębiorstwa wspólnymi siłami naprawdę mogą osiągnąć wiele. Pandemia trwa i firmy nadal angażują się w walkę z nią, przekazując środki finansowe, materialne, czy udostępniając powierzchnie. Ta okoliczność pokazała, że nasi przedsiębiorcy są odpowiedzialni i zjednoczeni. Mam nadzieję, że zbliżamy się do poprawy sytuacji, dzięki rosnącej liczbie zaszczepionych osób – dodaje Maciej Kazienko Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Źródło ilustracji: PSSE.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna włączyła się także w pomoc ośrodkom medycznym w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. Do tej pory wsparła między innymi Szpital Specjalistyczny w Prabutach przekazując środki na zakup sprzętu oraz środków ochrony indywidualnej, 22 Szpital Wojskowy w Ciechocinku przekazując wsparcie na utworzenie Szpitala Tymczasowego dla województwa kujawsko-pomorskiego, 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy na zakup środków ochrony indywidualnej, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku przekazując specjalistyczne stojaki do dezynfekcji rąk wraz z pomiarem temperatury oraz Caritas Archidiecezji Gdańskiej przekazując wsparcie na zakup środków ochrony indywidualnej w domach pomocy.

Szczególne wsparcie otrzymali także wychowankowie Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Młody Las” w Toruniu oraz członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Sopocie. Oprócz wsparcia finansowego, Pracownicy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dostarczają seniorom zakupy, by Ci mogli pozostać w domu.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym.

Więcej informacji na www.strefa.gda.pl – zachęca Monika Fabich – Główny Specjalista ds. Marketingu, Dział Organizacyjno-Prawny PSSE.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.