Pomorska turystyka jednoczy siły pod egidą PIT. W piątek odbędzie się kolejne spotkanie w tym celu. Główny temat: współpraca z pokoleniem „Z”

Fot. Kazimierz Netka.

II networking branży turystycznej

Województwo pomorskie wyróżnia się olbrzymim bogactwem kulturowym, etnicznym, architektonicznym, przyrodniczym. To doskonałe miejsce na relaks. Aktywny i bierny wypoczynek. Ze względu na wysoki poziom medycyny, świetnie nadaje się Pomorskie do rozwoju turystyki medycznej, uzdrowiskowej; na leczenie lasem czyli do silvaterapii. Pomorskie posiada zabytki o światowej unikatowości. Niezwykła jest też historia tego regionu, nie tylko najnowsza. Od starożytności Pomorskie jest powiązane z południem i północą Europy.

Te atuty, zasoby, przeszłość, ciągle nie są w pełni wykorzystane, a mogłyby stać się osnową do rozwoju i wzmacniania turystyki całorocznej, a nie tylko letniej, plażowej. Zasoby kulturowe naukowe i ekonomiczne, gospodarcze województwa pomorskiego, czynią z tego region obszar świetnie nadający się do rozwoju turystki biznesowej, do organizowania kongresów i konferencji, a nadmorskie położenie – do międzynarodowej turystyki morskiej i oceanicznej. Może warto byłoby zbudować międzynarodowy szlak – produkt turystyczny. Taka propozycja już padła – stworzenia Etnobalticum, albo Etnobalticanum – w ramach np. Euroregionu Bałtyk.

Świat się zmienia. W dorosłość wchodzą nowe pokolenia, mające nieco inne wyobrażenie o rzeczywistości, a także nowe oczekiwania. Jakie? O tym będzie mowa podczas najbliższego, drugiego już Networkingu Branży Turystycznej, zorganizowanego przez: Polska Izbę Turystyki (PIT) Oddział Pomorski, przez Pomorska Regionalną Organizację Turystyczną (PROT), przez Sopocką Organizację Turystyczną (SOT) oraz przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego (IGHP) – poinformował nas Maciej Wójcik – Chief Executive Officer w Tarifa Corporate Events i prezes Oddziału Pomorskiego Polskiej Izby Turystyki (PIT). II Networking Branży Turystycznej w Pomorskiem odbędzie się 25 listopada 2022 roku, w Sopocie.

– Jesteśmy przekonani, że to spotkanie będzie dla Państwa wspaniałą możliwością wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy, która będzie sprzyjać naszym wspólnym interesom – napisał w zaproszeniu prezes Maciej Wójcik. – Nie może Was zabraknąć! Nasze spotkanie ma mieć charakter integracyjno-szkoleniowy dlatego chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić na wystąpienie świetnego mówcy Pana Jarosława Roźmiarka reprezentującego firmę ROZMIAR SUKCESU. Prezentacja będzie dotyczyła tematu: Jak współpracować z pokoleniem „Z”? „O młodym pokoleniu na rynku pracy mówi się wiele złego – że jest zmanierowane, nielojalne i nie ma motywacji do pracy. A jakie są fakty?”
Tego dowiemy się na nadchodzącym spotkaniu. Zapraszam na krótką prelekcje, gdzie zweryfikujemy prawdy i mity nie tylko na temat najmłodszego pokolenia – napisał prezes Maciej Wójcik.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.