Pomorskie na tle reszty kraju w korzystaniu z technologii informacyjno – komunikacyjnych (TIK, ICT). Ilu z nas i jak często sięga po smartfona, po komputer, tablet? Teraz w czasach paraliżu świata przez koronawirusa, istnienie internetu ułatwia nam życie, ale i uzależnia

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Polacy i www, czyli jak bardzo jesteśmy społeczeństwem informacyjnym

Stajemy się społeczeństwem coraz bardziej tkwiącym w sieci… internetowej, w skrócie zwanej www – World Wide Web czyli światowa rozległa sieć (komputerowa).

To dobrze, bo mamy jako ludzkość z tego olbrzymie korzyści, na przykład teraz, gdy jesteśmy od siebie odizolowani z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się COVID-19. Jednak, to trwałe jak na razie i z przymusu kontaktowanie się przez internet, może nas za bardzo uzależni,c od www. W jakim stopniu korzystamy z tego dobrodziejstwa? Jak Pomorskie wygląda pod tym względem na tle średnich krajowych wskaźników? Sprawdził to Urząd Statystyczny w Gdańsku, z okazji przypadającego w niedzielę Światowego Dnia Społeczeństwa informacyjnego.

Z analiz Urzędu Statystycznego w Gdańsku wynika, że Pomorzanie w niektórych aspektach częściej korzystają z internetu. Są jednak takie dziedziny życia w sieci, w których mieszkańcy województwa pomorskiego są poniżej średniej krajowej. Szczegóły przedstawia infografika, związana z wydarzeniem: „17 maja Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego”. Infografikę przekazała nam Małgorzata Miryn – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Zapraszamy:

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *