„Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję” – projekt dla Polaków wracających  z zagranicy do województwa pomorskiego. Wsparcie otrzyma 50 reemigrantów.

Źródło tabeli: Główny Urząd Statystyczny

 Zostaną „dopasowani” do potrzeb regionalnego rynku pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, uruchomił projekt „Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję” wspierający osoby powracające do kraju z emigracji. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 50 reemigrantów, poprzez umożliwienie im zdobycia lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych tak, aby były one dopasowane do aktualnych potrzeb regionalnego rynku pracy i zgłaszanych przez pracodawców ofert pracy – poinformował nas Tomasz Robaczewski – starszy inspektor wojewódzki, stanowisko ds. mediów, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Oto dalszy ciąg komunikatu:

„Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję” to jeden z pierwszych projektów w kraju, który wspiera osoby powracające z zagranicy. Jest przykładem zaangażowania samorządu w kwestię budowy regionu przyjaznego do życia i pracy. Oferta skierowana jest zarówno do powracających z zagranicy, jak i do pomorskich pracodawców, którzy poszukują pracowników w kluczowych branżach.

Dlaczego warto mieszkać i pracować w Pomorskiem? Może z powodu wyjątkowej lokalizacji w sąsiedztwie plaż, lasów i jezior? Może ze względu na różnorodną ofertę edukacyjną, rozrywkową, kulturalną i sportową? Może dlatego, że mamy najczystsze powietrze w kraju? A może dlatego, że województwo pomorskie stwarza możliwości włączenia się do budowania innowacyjnej i dynamicznej gospodarki w niezwykle atrakcyjnym regionie, na co wskazują rankingi potwierdzające, że to świetne miejsce do rozwoju zawodowego i życia na wysokim poziomie. Dynamiczny wzrost gospodarczy generuje powstawanie nowych miejsc pracy nie tylko w tradycyjnych gałęziach gospodarczych jak budownictwo, transport, logistyka, turystyka, hotelarstwo, gastronomia, handel, usługi opiekuńcze, przetwórstwo przemysłowe, w tym m.in. meblarstwo i motoryzacja, przemysł spożywczy, stoczniowy i morski, ale również w nowoczesnych usługach dla biznesu, IT (informatyka), ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne) oraz w przemyśle petrochemicznym. Na Pomorzu łatwo można znaleźć pracę; stopa bezrobocia wyniosła w październiku 2019 r. zaledwie 4,4% i jest to najlepszy wynik w skali ostatnich 30 lat.

Więcej informacji o tym, kto może skorzystać z naszej oferty, jak zgłosić się do projektu oraz co konkretnie można zyskać opisujemy na stronie: https://www.porp.pl/pl/pomorskie-wspiera-powracajacych-z-emigracji

 Wszystkich zainteresowanych projektem odsyłamy na stronę projektu. Tam znajdziecie niezbędne dokumenty związane z projektem oraz ankietę, która pomoże osobie zainteresowanej sprawdzić czy może być uczestnikiem projektu: https://wupgdansk.praca.gov.pl/powroty – zachęca Tomasz Robaczewski – starszy inspektor wojewódzki, stanowisko ds. mediów, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *