Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, 3 grudnia.  W Starogardzie Gdańskim na Kociewiu – regionalna konferencja. Urząd Statystyczny w Gdańsku przedstawia informację o doli niepełnosprawnych w Pomorskiem. Średnio jedna oferta pracy na 25 niepełnosprawnych.

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku

Szanse i bariery dla osób z niepełnosprawnościami w Pomorskiem. 3 grudnia to dzień, w którym warto się zastanowić nad tym, co można zmienić na lepsze

Starosta starogardzki Kazimierz Chyła wraz z Nadwiślańskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zapraszają na konferencję pt. „Konsekwentna aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych”, organizowaną w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Konferencja odbędzie się we wtorek, 3 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w Pomorskiej Szkole Wyższej w Starogardzie Gd. Oto program:

godz. 10.00 – Rozpoczęcie – Wicestarosta Patryk Gabriel; 10.10 – Sytuacja osób niepełnosprawnych w regionie –  Monika Pazik, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Urząd Marszałkowski w Gdańsku; 10.25 – Działania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na rzecz przygotowania do życia społecznego i aktywizacji zawodowej wychowanków – Maria Kłos, Manuela Stobińska; 10.40 – Działania urzędu pracy na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych – Marcin Lempkowski, Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim; 10:55 – Dobre praktyki spółdzielni socjalnych: Dalba Puck, Słoneczne Wzgórze Stężyca oraz 100 % Sopot; 11.10 – Podsumowanie konferencji – Ewa Czeplina, Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej; 11.20 – przerwa na poczęstunek; 11.50 – World Cafe – warsztaty: Panel 1. Jakie bariery systemowe w świetle obowiązującego prawa oraz środowisku instytucji zajmujących się ogólnie pojętą niepełnosprawnością stanowią przeszkodę w skutecznej aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych; Panel 2. Co możemy zrobić, by Powiat Starogardzki był jednym z najlepszych powiatów w kraju w skutecznej aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych? ;12.50 – Zakończenie konferencji – informuje Ewa Macholla z Zespołu ds. Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim

W związku z przypadającym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, Urząd Statystyczny w Gdańsku przygotował tematyczną infografikę. Przekazała nam ją Agnieszka Sągolewska – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Oto owe informacje:

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku

Więcej wiadomości na temat opieki nad osobami niepełnosprawnymi w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: http://www.niepelnosprawni.gov.pl/ .

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *