Pomorze. Ciepłolubni zapraszają do konkursu! „Razem dla powietrza”  to budowanie świadomości ekologicznej m.in. w zakresie korzystania z ogrzewania. Nagrody: lot balonem dla 1 osoby, dron i elektryczna deskorolka

Źródło ilustracji: PGE Energia Ciepła S.A.

Podpowiedz innym, jak powinni postępować, aby lżej i zdrowiej się oddychało

Źródło ilustracji: PGE Energia Ciepła S.A.

Korzystanie z przestarzałych pieców, ogrzewanie domu złej jakości węglem, palenie śmieci – wszystko to wywiera ogromny wpływ na zanieczyszczenie atmosfery w regionie, w którym żyjemy. Każdego roku wiele osób odczuwa negatywne skutki gorszej jakości powietrza. Należy zatem pamiętać, że oddychanie jest nieodłącznym fundamentem naszego życia i w przypadku dużego poziomu zanieczyszczeń może być groźne zwłaszcza dla osób starszych i dzieci – podkreśla Katarzyna Dudzin – Główny Specjalista ds. Komunikacji, Departament Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Ciepła S.A. Oto ciąg dalszy komunikatu:

Powinniśmy więc zastanowić się: co należy zrobić dla poprawy jakości powietrza?

Źródło ilustracji: PGE Energia Ciepła S.A.

Tym pytaniem Ciepłolubni w Gdyni ruszają z kolejną akcją promocyjną i zachęcają mieszkańców do poszukiwania rozwiązań, w ramach których wspólnie możemy zadbać o czystsze powietrze. Za pośrednictwem strony www.dlapowietrza.pl można podzielić się swoimi pomysłami i wygrać atrakcyjne nagrody.

– „Razem dla powietrza” to nowy konkurs w którym można przedstawić własną wizję ochrony powietrza i klimatu. To też fajny sposób na spędzenie wspólnie czasu, okazja do wspólnej zabawy przy tworzeniu przyszłościowego scenariusza, ale i do refleksji nad zmieniającym się na naszych oczach światem – mówi Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

– Troska o dobry stan jakości powietrza powinna dotyczyć każdego z nas. Zachęcamy więc WSZYSTKICH, którym leży na sercu dbałość o to wspólne dobro, do wzięcia udziału w konkursie i podzielenia się swoimi pomysłami, co można zrobić dla poprawy jakości powietrza – powiedział Piotr Surma Dyrektor Rozwoju OPEC Sp. z o.o.

– Czyste powietrze jest kluczowe dla zdrowia i jakości życia wszystkich mieszkańców. I choć w naszym regionie wskaźniki zanieczyszczenia atmosfery należą do najlepszych w Polsce, możemy jeszcze wiele zrobić dla ich poprawy. Wspólne działanie w konkursie „Razem dla powietrza” to budowanie świadomości ekologicznej m.in. w zakresie korzystania z ciepła – powiedziała Elżbieta Kowalewska, Dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła S.A.

– Udział w konkursie to doskonała forma połączenia zabawy z prawdziwą edukacją ekologiczną. Pokażmy jak dbamy o naturalne środowisko i zachęcajmy innych, aby brali z nas przykład. To bardzo ważne, aby wiedza o zagrożeniach dla natury oraz o sposobach jej ochrony była powszechna. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich mieszkańców i miłośników przyrody – zachęca Marcin Majek Wójt Gminy Kosakowo.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie, po uzupełnieniu krótkiej ankiety dotyczącej aktualnego sposobu ogrzewania i ciepła sieciowego, mogą przesłać swój własny pomysł na poprawę jakości powietrza. Organizator, Współorganizatorzy oraz Partner zachęcają do zgłoszeń w formie infografik, prezentacji, krótkiego filmu lub innej, kreatywnej formy. Spośród nadesłanych zgłoszeń JURY wybierze te, które spełnią Regulamin Akcji. Nagrodami dla zwycięzców będą: lot balonem dla 1 osoby, dron i elektryczna deskorolka.

Źródło ilustracji: PGE Energia Ciepła S.A.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz edukacja ekologiczna w zakresie ciepła sieciowego, które w znaczący sposób wpływa na czystość powietrza. Gdynia już od wielu lat znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Projekty wspólnie realizowane przez PGE Energia Ciepła, spółkę z Grupy Kapitałowej PGE, OPEC Sp. z o.o., Gdynię oraz Partnera – Gminę Kosakowo w ramach kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”, są jednym z wielu działań zmierzających do poprawy jakości powietrza na terenie Gdyni i w regionie.

Więcej informacji na: www.dlapowietrza.pl www.cieplolubni.com.pl – zachęca Katarzyna Dudzin – Główny Specjalista ds. Komunikacji, Departament Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Ciepła S.A.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *