Port Gdynia S.A. przekazał dwa respiratory dla pacjentów szpitala Szpitala Św. Wincentego a Paulo w Gdyni. W obecnej sytuacji epidemicznej każda nawet najmniejsza pomoc jest nieoceniona – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich

Źródło ilustracji: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Sprzęt ratujący życie, służyć będzie lekarzom i chorym przez wiele lat

W walce z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest ostrożność, jednomyślność i co najważniejsze wzajemna troska. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie mieszkańców Gdyni, Zarząd Morskiego Portu Gdynia zakupił dwa respiratory, które przekazał do Szpitala Miejskiego im. PCK oraz Św. Wincentego a Paulo jako wyraz zaangażowania Spółki w walkę z koronawirusem – poinformowali nas Marcin Wojciechowski – kierownik Działu Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Pion Dyrektora Naczelnego Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz Małgorzata Pisarewicz – dyrektor ds. Komunikacji Społecznej, Promocji i Komercji w spółce Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. Poniżej ciąg dalszy komunikatu:

– Zakupiony sprzęt pozwoli szpitalom wydajniej pracować. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspomóc miejskie placówki medyczne, które pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji, z najwyższą starannością pełnią służbę w trosce o nasze zdrowie. Jestem pełen podziwu dla postawy wszystkich służb zaangażowanych w walkę z korona wirusem, a w szczególności dla personelu medycznego – mówi Adam Meller – Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

– Na bieżąco monitorujemy sytuacje w szpitalach, jesteśmy w stałym kontakcie z personelem medycznym, na potrzeby szpitali chcemy reagować na bieżąco – dodaje Adam Meller.

Fot. z Archiwum Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

– Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być beneficjentem inicjatywy Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Sprzęt ratujący życie, służyć będzie nam przez wiele lat i wesprze nas w obecnej sytuacji. Takie działania są teraz potrzebne, wszyscy musimy działać dla wspólnego dobra – mówi Dariusz Nałęcz – wiceprezes Szpitale Pomorskie sp. z o.o. – Zarząd Morskiego Portu Gdynia wspomaga nas swoimi środkami w postaci sprzętu już od wielu lat. Chciałbym podziękować w imieniu swoim i zarządu szpitala za przekazanie nam dwóch respiratorów. Port Gdynia wspomógł nas sprzętem, który w obecnej sytuacji jest sprzętem pierwszej potrzeby umożliwiającym nam ratowanie życia pacjentów.

– Port Gdynia sukcesywnie angażuje się w doposażanie naszego szpitala. Otrzymujemy nie tylko sprzęt, ale też różnego rodzaju pomoc w organizacji akcji profilaktycznych czy pomocowych. Port Gdynia reaguje na nasze potrzeby, niejako wczuwając się w rolę szpitala i jako jeden z największych pracodawców w Gdyni wielokrotnie wyprzedza nasze zgłoszenia, a sprzęt, którego potrzebujemy, zapewnia nam szybciej, niż zdążymy zgłosić potrzebę – mówi Andrzej Matera – Kierownik Anestezjologii Intensywnej Terapii w Gdyni.

Port Gdynia S.A. od dłuższego czasu współpracuje ze Szpitalami Pomorskimi. Wspiera je nie tylko w zakupie sprzętu medycznego, ale również współfinansuje przedsięwzięcia społeczne tj. Galę „Onkokobieta”; regularnie odwiedza najmłodszych pacjentów na oddziałach pediatrycznych z okazji Mikołaja czy Dnia Dziecka.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *