POT i WOPR razem wspierają turystykę wodną. Szefowie tych organizacji podpisali porozumienie dotyczące zacieśnienia współpracy. Wspólne działania będą dotyczyły także Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła

Fot. z Archiwum POT.

Jeziora, rzeki, Bałtyk to wielki skarb turystyki w naszym kraju, jeszcze nie w pełni wykorzystywany

W środę 10 listopada 2021 roku w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) – Rafał Szlachta oraz prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Paweł Błasiak podpisali porozumienie o współpracy – poinformował Przemysław Marczewski – Specjalista ds. Komunikacji, Departament Marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej:

Fot. z Archiwum POT.

POT i WOPR będą łączyć siły w celu promocji i rozwoju turystyki wodnej w Polsce, w tym wspólnej organizacji i promocji wydarzeń turystycznych, rekreacyjnych, zawodów organizowanych w kraju oraz za granicą. Porozumienie ma również na celu kreowanie i promowanie bezpieczeństwa w turystyce, rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą tj. stanic, nad jeziora, do marin, kąpielisk, rezerwatów przyrody na sezon letni i krótkie pobyty. Podmioty skupione będą również na rozmaitych formach wypoczynku nad wodą z walorami piękna Polski, uwzględniając walory i infrastrukturę rekreacyjno-sportową w Polsce.

– Każdego roku miliony Polaków korzystają z wodnych atrakcji, jakie oferuje nasz kraj i jego uwarunkowania naturalne. Chcemy promować aktywną formę wypoczynku, a jednocześnie edukować zarówno młodszych, jak i starszych miłośników turystyki wodnej, o tym, jak zachowywać się nad Bałtykiem, jeziorami czy na kąpieliskach. Jest mi niezmiernie miło, że podpisaliśmy to porozumienie. Dzięki niemu będziemy jeszcze ściślej współpracować przy planowanych projektach – powiedział prezes POT Rafał Szlachta.

Ważnym elementem współpracy będzie edukacja turystów uprawiających turystykę wodną i szerzenie zasad bezpieczeństwa nad wodą poprzez akcje w mediach społecznościowych i internetowych POT. Wspólne działania będą dotyczyły także Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła, w ramach którego WOPR będzie prezentować animacje i stanowisko edukacyjne.

Fot. z Archiwum POT.

Postanowienia umowy przewidują również kontynuację kampanii społecznej „Bezpieczna Woda” skierowanej do dzieci, młodzieży, pedagogów, rodzin z dziećmi na 2022 r. To idealnie wpisuje się w wypowiedziane przez prezesa WOPR motto Ratowników WOPR „…by inni mogli żyć…” – podsumował Przemysław Marczewski – Specjalista ds. Komunikacji, Departament Marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska ma jedne z najpiękniejszych w Europie, morskie plaże. Mogą one stać się silnym magnesem dla zagranicznych turystów. Są naturalnymi pasmami do wypoczynku od Świnoujścia po Piaski na Mierzei Wiślanej. Warto lepiej zatroszczyć się o ten polski skarb. Porozumienie pomiędzy POT i WOPR jest ważnym wydarzeniem w tym zakresie.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.