Program „Zdrowe Życie” już niedługo zawita na Pomorze. Początek – na Kociewiu, w Starogardzie Gdańskim, w najbliższy weekend. Bezpłatnie i bez skierowań będzie można skorzystać z badań i konsultacji medycznych

Źródło ilustracji: NFZ.

„Zdrowe Życie” to efekt działań ekspertów prezydenckiej Rady do spraw Ochrony Zdrowia

Kontynuowany jest program „Zdrowe Życie” – ogólnopolski projekt profilaktyki zdrowia i promowania zdrowego stylu życia, zainicjowany w ubiegłym roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Dotychczas, w ramach „Zdrowego Życia” wyświadczono już prawie 100 tysięcy usług.

Na liście 25 miejscowości w Polsce odwiedzanych w tym roku  przez mobilne strefy zdrowia w ramach projektu „Zdrowe Życie” znalazł się Starogard Gdański. I to właśnie w najbliższy weekend, 30 września i 1 października, na rynku w stolicy Kociewia  wszyscy chętni w godzinach od 10 do 19 będą mogli bezpłatnie i bez skierowania skorzystać z badań i konsultacji medycznych oraz dowiedzieć się o korzystaniu z  programów  profilaktycznych i zasadach zdrowego stylu życia. Do tej pory w ramach akcji wykonano już niemal  100 tysięcy usług.  Wśród organizatorów programu jest również Narodowy Fundusz Zdrowia – poinformowała Monika Kierat – Rzecznik Prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku. Oto ciąg dalszy wiadomości:

Przy stoisku Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ  skorzystać będzie można z oferty obejmującej m.in. możliwość otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, założenie Internetowego Konta Pacjenta, edukację z zakresu samobadania piersi, analizę masy ciała i określanie wskaźnika BMI, porady dotyczące diety oraz informacje o programach profilaktycznych finansowanych przez Fundusz.

Inne usługi medyczne, które również będą dostępne w mobilnej strefie zdrowia, to badania USG płuc, konsultacje u pulmonologa, badania w gabinecie pielęgniarskim (spirometria, EKG, pomiary stężenia glukozy i cholesterolu oraz ciśnienia krwi), konsultacje ze specjalistą chorób wewnętrznych, spotkanie z kardiologiem oraz konsultacje dermatologiczne i fizjoterapeutyczne. W strefie zdrowia stacjonować będzie także mammobus, w którym uprawnione panie skorzystać będą mogły z bezpłatnego badania mammograficznego oraz dentobus, w którym dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z mobilnego gabinetu stomatologicznego.

Ulotka DL 198×210

Źródło ilustracji: NFZ.

„Zdrowe Życie” to ogólnopolski projekt profilaktyki zdrowia i promowania zdrowego stylu życia zainicjowany w roku ubiegłym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Akcja jest efektem rekomendacji ekspertów prezydenckiej Rady do spraw Ochrony Zdrowia w związku z zauważalnym pogorszeniem się ogólnego stanu zdrowia Polaków po pandemii Covid-19 i idącą za tym koniecznością rozpowszechniania działań prozdrowotnych. Współorganizatorami projektu są Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Grupa PZU oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do odwiedzenia Mobilnej Strefy Zdrowia w Starogardzie Gdańskim  i skorzystania z bezpłatnych porad, pomiarów i konsultacji – zachęca Monika Kierat – Rzecznik Prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *