Przysięga w MOSG. W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie do 80 osób, nadal trwa rekrutacja. Kto zda egzaminy, zostanie przeszkolony

Fot. A. Kubiak MOSG.

W postępowaniu kwalifikacyjnym pomagają pomagają specjalni koordynatorzy

Zdecydowali się wstąpić do Straży Granicznej i pomyślnie przeszli rekrutację. Ślubowanie w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG) w Gdańsku złożyło dziś 17 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Odebrał je Komendant MOSG kontradmirał SG Andrzej Prokopski.

Fot. A. Kubiak MOSG.

W obecności sztandaru MOSG słowa roty ślubowania wypowiedziało 6 kobiet i 11 mężczyzn – wynika z informacji, które przekazał nam kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak – Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku:

Fot. A. Kubiak MOSG.

Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia MOSG kmdr por. SG Jarosław Górski odczytał im zasady etyki funkcjonariusza Straży Granicznej, a błogosławieństwa udzielił kapelan MOSG ks. kmdr ppor. SG Andrzej Szpura. Nowo przyjętych powitał w szeregach funkcjonariuszy MOSG kontradmirał SG Andrzej Prokopski, jednocześnie gratulując im pozytywnego zakończenia postępowania kwalifikacyjnego. Jak podkreślił, dzień ślubowania to rozpoczęcie odpowiedzialnej służby, która niejednokrotnie będzie wymagać poświęceń oraz wyrzeczeń, ale przyniesie też wiele satysfakcji. Wyraził przekonanie, że nowi funkcjonariusze będą godnie i odpowiedzialnie chronić nienaruszalności polskiej granicy.

Fot. A. Kubiak MOSG.

Już za kilka dni ślubujący dziś funkcjonariusze rozpoczną naukę w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po zakończeniu szkolenia podejmą służbę w swoich macierzystych placówkach i dywizjonach.

W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie do 80 osób, nadal trwa rekrutacja. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Przez kwalifikację do służby pomagają im przebrnąć specjalnie powołani koordynatorzy.

Fot. A. Kubiak MOSG.

Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”.

O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58/524 24 24 lub 58/524 21 15 – poinformował kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak – Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *