Radioorientacja sportowa rozsławia Polskę. Sukces tczewskiej drużyny w Korei.  Dwa medale dla Marii Deptulskiej.

Fot. Kazimierz Netka.

Biegiem z radioaparatem po medale i puchary.

Nie tylko piłka nożna rozsławia Polskę za granicą. Czynią to – być może o wiele lepiej niż futbol – inne dyscypliny sportu. Przykładem może być tczewska drużyna radioorientacji sportowej, której reprezentantka zdobyła dwa medale na mistrzostwach w Korei.

O szczegółach mówiono w tczewskim Urzędzie Miejskim, podczas spotkania reprezentantów wspomnianego zespołu – kierowanego przez Tomasza Deptulskiego – z prezydentem Tczewa – Mirosławem Pobłockim oraz wiceprezydentem – Adamem Burczykiem oraz z dziennikarzami.

Okazją do tego spotkania były sukcesy, jakie Maria Deptulska odniosła w mieście Sokcho w Korei Południowej – gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w Radioorientacji Sportowej. Reprezentantka Tczewa i Polski dwa razy stawała tam na podium; przywiozła dwa brązowe medale.

Fot. Kazimierz Netka

Sukcesów jest o wiele więcej. Opowiadali o nich, podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Tczewie, reprezentanci Tczewskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej: Magda Rutkowska lat 15; Maria Deptulska lat 18; Oskar Bonna lat 19; Tomasz Deptulski – trener.

Czytaj też na portalu: netka.gda.pl

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *