Siatkarska Plaża Open w Gdańsku Brzeźnie

Inauguracyjny turniej piłki plażowej w Gdańsku, mimo załamania pogody, zakończył się sukcesem.

Plaża 2

Zwycięzcami Siatkarskiej Plaży Open na Letnim Stadionie PGE w Gdańsku Brzeźnie zostały Martyna Wardak z Katarzyną Kociołek i Marcin Ociepski z Piotrem Głowackim.

Fot. Włodzimierz Amerski 007

W związku z przerwaniem zawodów w sobotę 2 lipca 2016 z powodu złych warunków atmosferycznych, w niedzielę zawodnicy rozpoczęli zmagania już o godz. 8:00. Jako pierwsze do półfinału awansowały Martyna Wardak z Katarzyną Kociołek. Ich rywalkami w półfinale były Sylwia Pilarek oraz Małgorzata Zaciek, które musiały wziąć udział w piątkowych eliminacjach.

Fot. Włodzimierz Amerski 021

W drugim półfinale grały Agnieszka Wołoszyn z Aleksandrą Zdon i Izabela Soja z Martą Szajer, które również walczyły w piątkowych eliminacjach. I to właśnie one zmierzyły się w finale z Kasią Kociołek i Martyną Wardak. Duet reprezentujący AZS Uniwersytet Warszawski uległ nowopowstałej w tym sezonie parze, która ma już na swoim koncie jedno zwycięstwo w tym roku.

Fot. Włodzimierz Amerski 013

– Był to nasz drugi polski turniej w tym roku. Również drugie zwycięstwo, myślę więc, że nasze wspólne występy to dobre połączenie i mam nadzieję, że utrzymamy ten poziom do końca sezonu. Na pewno będziemy grały teraz w takim składzie i zamierzamy pojawić się na większości rozgrywek Plaży Open – powiedziała Martyna Wardak.

Fot. Włodzimierz Amerski 015

Trzecie miejsce zajęły Agnieszka Wołoszyn z Aleksandrą Zdon, którym brązowy medal poprawił humor po słabszym występie w półfinałowym pojedynku.

Fot. Włodzimierz Amerski 007

Niedziela źle rozpoczęła się dla męskiej pary rozstawionej na turnieju z numerem jeden, Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz, przegrali w pojedynku o wejście do finału z Mateuszem Łysikowskim i Martinem Chiniewiczem. Kolejna porażka z braćmi Romanem i Adamem Andrys wyeliminowała tę parę z turnieju. Bez porażki do finału awansowali Marcin Ociepski i Piotr Łukasik.

Fot. Włodzimierz Amerski 028

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu w turnieju, dobrze się prezentowaliśmy. Jednak w finale nie zagraliśmy już tak dobrze. Pierwszy raz w życiu zmagałem się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, gdyż zerwał się silny wiatr, co też przełożyło się na jakość naszej gry i było to zauważalne – powiedział Piotr Łukasik. Mimo słabszej gry (jak twierdzi Piotr), to właśnie on wraz z Marcinem Ociepskim stanęli na najwyższym stopniu podium. Ich wyższość w finale musieli uznać Łysikowski z Chiniewiczem, którzy po raz pierwszy grali razem. Brązowe medale wywalczyli Bartłomiej Kiernoz i Bartek Malec.

Plaża 1

Inauguracyjny turniej cyklu Plaży Open w Gdańsku Brzeźnie przyniósł kilka niespodzianek, sporo świetnych pojedynków i wysoki poziom sportowy. Dobrze spisali się organizatorzy i sędziowie. Teraz przed siatkarzami i siatkarkami zmagania w Rybniku.

TURNIEJ KOBIET:

Mecz o 3. miejsce: Pilarek/Zaciek – Wołoszyn/Zdon 0:2(18:21, 14:21)
Finał: Kociołek/Wardak – Soja/Szajer 2:0 (21:19, 21:15)
TABELA KOŃCOWA:1. Martyna Wardak/Katarzyna Kociołek 2. Izabela Soja/Marta Szjer 3. Agnieszka Wołoszyn/Aleksandra Zdon 4. Sylwia Pilarek/Martyna Zaciek 5. Michalina Tokarska/Justyna Tylutki 5. Justyna Tomala/Agnieszka Gruczek 7. Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska 7. Dominika Balcerowicz/Aleksandra Balcerowicz 9. Karolina Kirszenstein/Aleksandra Chyła 9. Kinga Legieta/Marta Kosobucka 9. Joanna Karasiewicz/Barbara Adamska 9. Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska 13. Agnieszka Makaruk/Alicja Zięba 13. Grażyna Urbańska/Katarzyna Wyrozumialska 13. Agnieszka Radkowiak-Kiedacz/Natalia Płodowska 13. Magdalena Saad/Aleksandra Gutkowska.

TURNIEJ MĘŻCZYZN:

Mecz o 3. miejsce: Kiernoz/Malec – Andrys/Andrys 2:1 (13:21, 21:18, 15:13)
Finał: Łysikowski/Chiniewicz – Ociepski/Łukasik 0:2 (16:21, 19:21)
TABELA KOŃCOWA:1. Marcin Ociepski/Piotr Łukasik 2. Mateusz Łysikowski/Martin Chiniewicz 3. Bartłomiej Malec/Bartek Kiernoz 4. Adam Andrys/Roman Andrys 5. Rafał Maluchnik/Michał Tomczak 5. Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz 7. Jakub Zdybek/Adrian Sdebel 7. Mateusz Radojewski/Wojciech Włodarczyk 9. Michał Korycki/Mateusz Zarankiewicz 9. Bartosz Pietruczuk/Adrian Białecki 9. Maciej Kaszewiak/Mateusz Paszkowski 9. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek/ 13. Michał Głowacki/Patryk Tyszka 13. Konrad Felisiak/Adam Manios 13. Jan Krasiński/Mateusz Zięba 13. Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz
Fot. Włodzimierz Amerski 029
Wszyscy uczestnicy Siatkarskiej Plaży Open na Letnim Stadionie PGE w Gdańsku Brzeźnie mogli podziwiać model super motoru.
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski i organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *