Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem. Wokół książki „Szamańska choroba”

Źródło ilustracji: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Miłośnik Sojuza

– Jacek Hugo-Bader nie jest żadnym pisarzem, reporterem. Jest po prostu szamanem pióra! – tak twierdzi Adam Majewski ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. I dodaje: W swoich książkach prowadzi na rubieże postsowieckiej rzeczywistości, odsłania zakamarki wschodniej duszy, przenosi w zaświaty. I przede wszystkim zabiera do Rosji. W jego najnowszym dziele, „Szamańskiej chorobie” pojawia się Syberia Środkowa. Wybrzmiewa niczym szamański bęben, otwierając podwoje tajemnicy.

Źródło ilustracji: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem odbędzie się 19 stycznia 2022, godz. 18.00, w Uniwersytecie Gdańskim. Miejsce: Wydział Filologiczny, aula 1.43, ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa. Spotkanie poprowadzi Adam Majewski. Wstęp za darmo, ale trzeba się zarejestrować na stronie ack.ug.edu.pl .

Jacek Hugo-Bader – reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w „Białej gorączce”. W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” oraz „Ślad po mezuzie”. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka „Skucha” była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Jego kolejna książka „Audyt” ukazała się w 2018 roku – poinformował Adam Majewski.

Źródło: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Patroni medialni: Portal Trójmiasto.pl, „Outdoor Magazyn”, „CDN”, Radio Mors

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.