Statystycy analizują następstwa covid 19. Szczegóły znajdują się m.in. na FB Urzędu Statystycznego w Gdańsku Urząd Statystyczny w Gdańsku | Facebook

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Trwa badanie: Uczestnictwo w podróżach. Ze względu na pandemię jest ono realizowane wyłącznie telefonicznie

Pandemia COVID-19 wpływa na wszystko. Na społeczeństwo i gospodarkę. Każdy odczuwa jej skutki: pracownik, przedsiębiorca, uczeń, gospodyni domowa, senior – długo by wymieniać. W jakim stopniu? Statystyka publiczna stara odpowiedzieć się na to pytanie – poinformowała nas Małgorzata Miryn – Specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Statystyczny stan pandemii badają i przedstawiają Urząd Statystyczny w Gdańsku oraz Główny Urząd Statystyczny. Część istniejących sprawozdań i badań ankietowych zostało uzupełnionych o dodatkowe pytania związane z COVID-19. Ważne jest, aby wpływ pandemii zobrazować konkretnymi liczbami.

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://stat.gov.pl/covid/ można znaleźć wykaz dodatkowych pytań według obszarów tematycznych (wraz z nazwą formularza). Można również zapoznać się z najnowszymi publikacjami, w których uwzględniona została statystyka związana z COVID-19. Na przykład z zakresu rynku pracy czy koniunktury gospodarczej.

Obecnie trwa badanie Uczestnictwo w podróżach. Ze względu na trwającą pandemię jest realizowane wyłącznie telefonicznie. Do stałego zestawu pytań dołączono dwa dodatkowe. Jeśli respondent oświadczył, że podróżował, to pytanie brzmi: Czy ogłoszenie pandemii COVID-19 wpłynęło na Pana/Pani decyzję o zakończeniu lub skróceniu podróży (wyjazdu)? Jeżeli respondent oświadczył, że nie podróżował to pytanie brzmi: Czy zrezygnował Pan/Pani z podróży (wyjazdu) z powodu pandemii COVID-19? Lista kontaktowa w sprawie badania oraz tożsamości ankietera dostępna jest tu: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/Kontakt.htm. Tożsamość ankietera można sprawdzić również za pomocą aplikacji: https://sa.stat.gov.pl/formularz/.

Zbiór informacji jest pod adresem: #COVID-19 #statystyki #pandemia #podróże #turystyka #respondent #badania #sprawozdania – poinformowała Małgorzata Miryn – Specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *