Stena Line. Wystartowało pierwsze bezpośrednie połączenie autobusowo – promowe z Polski do Norwegii. FlixBus i Stena Line zapewniają przejazd przez Bałtyk; z Gdyni do Karlskrony. Trasa lądowo – morska, przez cały rok, siedem dni w tygodniu, w obie strony; z Krakowa do Oslo

Fot. Stena Line.

W cenę biletu autobusowego wliczono przejazd promem z miejscem noclegowym w kabinie z łazienką

Stena Line rozpoczęła współpracę z FlixBus przy uruchomieniu pierwszego bezpośredniego połączenia autobusowego z Polski do Norwegii, z przeprawą promem z Gdyni do Karlskrony. 3 sierpnia odbył się pierwszy kurs tej międzynarodowej linii autobusowej o numerze N1202 – poinformowała Joanna Włodarek – senior consultant w Human Signs:

Linia autobusowa N1202, otwarta właśnie przez FlixBus, łączy południowe i centralne miasta Polski, takie jak Kraków, Katowice, Łódź, Toruń i Gdynia, z Karlskroną w Szwecji za pośrednictwem połączenia promowego obsługiwanego przez Stena Line. Trasa obejmuje również przystanki w szwedzkich miastach Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås i Göteborg, z zakończeniem kursu w stolicy Norwegii – Oslo. Pasażerowie mają możliwość komfortowego i bezpiecznego przepłynięcia Morza Bałtyckiego, ponieważ w cenie biletu autobusowego uwzględniono przejazd promem z miejscem noclegowym w kabinie z łazienką. Dodatkowo, autobusem i promem można przewieźć także rowery.

Fot. Stena Line.

Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z FlixBus przy opracowaniu tego połączenia. Mamy nadzieję, że inicjatywa FlixBus spotka się z zainteresowaniem podróżnych, co da jej możliwość rozwoju” – mówi Pedro Canchaya, Travel Commercial Manager na region Morza Bałtyckiego w Stena Line.

Dzięki współpracy z Stena Line, FlixBus oferuje możliwość łatwej i zrównoważonej podróży z Polski bezpośrednio do krajów skandynawskich – przez Bałtyk, do Szwecji i Norwegii. Linia będzie działać przez cały rok, siedem dni w tygodniu, w obie strony.

Trochę więcej o Stena Line

Stena Line jest powstałym w 1962 roku szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 18 trasach łączących 10 krajów, eksploatuje 39 promów wykonujących blisko 25 000 rejsów rocznie. Zatrudnia ponad 5000 pracowników.  Przewozy wynoszą średnio co roku: 7,6 mln pasażerów, 1,7 mln samochodów osobowych oraz 2,2 mln jednostek frachtowych (ciężarówki, naczepy itp.). Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej i stale rozwija nowe rozwiązania intermodalne, łącząc transport kolejowy, drogowy i morski. Stena Line odgrywa również ważną rolę w turystyce w Europie dzięki szerokiej działalności pasażerskiej.

Fot. Stena Line.

W Polsce Stena Line jest obecna od ponad ćwierci wieku. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza kilkaset tysięcy pasażerów, korzystając z trzech statków: Stena Spirit, o szerokiej ofercie dla pasażerów, a także dwóch nowych promów klasy E-Flexer: Stena Estelle i Stena Ebba, o długości 240 m, zabierających zarówno pasażerów jak i fracht.

Stena Line jest częścią Stena AB Group, należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy sięgają 37 mld koron szwedzkich rocznie. Stena AB zatrudnia ok. 16 000 pracowników na całym świecie – poinformowały Agnieszka Zembrzycka – rzecznik prasowy Stena Line Polska oraz Agnieszka Nowakowska z Human Signs.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *