Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia – konsultacje. Pomorska młodzież – jaka jest, co chce powiedzieć, jakie ma plany i wizje przyszłości? O tym będzie mowa 13 kwietnia 2021 roku, podczas konsultacji, dotyczących projektu „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” – wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej

Źródła ilustracji: transmisja z konferencji.

Zaproszenie dla młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego i wspólnego decydowania o przyszłości kraju

Źródło ilustracji: Dla młodych – Dla młodych – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Rząd chce dokładniej poznać oczekiwania, plany i odczucia oraz propozycje młodych Polaków. W tym celu organizuje konsultacje dotyczące „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Chodzi o zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Konsultacje odbywają się w poszczególnych województwach. W Pomorskiem odbędą się one 13 kwietnia 2020 roku. Poinformowali o tym, podczas zdalnej konferencji prasowej 8 kwietnia 2021 roku, Michał Bąkowski – wicewojewoda pomorski oraz minister Piotr Mazurek – pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Jesteśmy na etapie przeprowadzania konsultacji wojewódzkich dotyczących projektu Strategii RP na rzecz młodego pokolenia – powiedział Michał Bąkowski – wicewojewoda pomorski, inaugurując spotkanie. Mamy mnóstwo młodzieży aktywnej, dużo młodych ludzi przyjeżdża na Pomorze by tu rozwijać swa karierę. Mamy duży ośrodek akademicki. Młodzież pomorska aktywnie włącza się w działania społeczne, mamy prężnie działających harcerzy. Dlatego bardzo ważnym jest wysłuchanie głosu młodzieży Pomorza

Poznaniu opinii pomorskiej młodzież mają służyć konsultacje. O tym mówił wiceminister Piotr Mazurek.

– Zapraszam na konsultacje, można zgłosić się za pośrednictwem formularza – zachęcał Piotr Mazurek – pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kto się zgłosi, otrzyma link do zdalnego spotkania. Główny ciężar merytorycznych debat odbywa się w 6 równoległych obszarach tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe; rynek pracy i przedsiębiorczość; społeczeństwo obywatelskie i kultura; polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa; zdrowie i sport; ekologia i klimat. Jesteśmy otwarci na poszerzanie tych tematów. Tworzymy strategię w formie partycypacji, w formie dialogu. Spotkaliśmy się już z młodzieżą województw mazowieckiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego. Dotychczas w konsultacjach wzięło udział około 1000 osób; zgłoszono kilkaset wniosków. Teraz spotykamy się w kolejnych województwach. Po zakończeniu tych konsultacji przeprowadzimy analizę zgłoszonych wniosków i zaproponujemy ostateczny kształt strategii wspólnie z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem, która jest organem ustawowym, powołanym w 2019 roku.

Konsultacje dotyczące „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa pomorskiego zaplanowane są na 13 kwietnia 2021 roku (wtorek), od godziny 17:00.

Najpóźniej na dzień przed wydarzeniem organizatorzy skontaktują się z osobami, które zgłosiły swój udział i przekażą szczegółowe informacje dotyczącymi wydarzenia, które będzie odbywało się w formie zdalnej (narzędzie do wideokonferencji: Webex). Zgłosić się można w terminie do 12 kwietnia, za pośrednictwem strony: https://www.gdansk.uw.gov.pl/5236-strategia-rp-na-rzecz-mlodego-pokolenia-zglos-sie-na-konferencje .

Więcej wiadomości na temat Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem znaleźć można na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dlamlodych/rada-dialogu-z-mlodym-pokoleniem .

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek i Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. Harmonogram konsultacji dla kolejnych województw będzie ogłaszany na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad tworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

Źródła ilustracji: transmisja z konferencji.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.