Światowe spotkanie blogerów

BlogForum u Szekspira

Uważajcie na zakazane słowo!

BlogForumzdj

W sobotę, 25 października, rozpoczyna się piąte BlogForum Gdańsk. Koncentrować się będzie na praktycznych umiejętnościach blogowania. Temat piątej edycji Blog Forum Gdańsk brzmi: „Treść. Osobowość. Doświadczenie”: jakość warsztatu i pracy b(v)logera, współpraca międzynarodowa, a także możliwości rozwoju społeczności i problemy, które były i są aktualne w 2014 roku. Partnerami tegorocznej edycji są: Polskie Stowarzyszenie Blogerów i Vlogerów oraz LifeTube – wynika z informacji, które przekazali nam organizatorzy.

Gdański Teatr Szekspirowski, w którym odbędzie się tegoroczna edycja BFGdansk, skłonił nas do analizy twórczości patrona. Słowa Williama Szekspira: Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy – zainspirowały do poruszenia tak ważnych tematów jak treść, osobowość i doświadczenie – wyjaśnia Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Promocji, organizatora Blog Forum Gdańsk. – W programie piątej edycji znalazły się nie tylko wystąpienia skłaniające do refleksji i podsumowania zmian w b(v)logosferze, ale także zastanowienia się nad przyszłością i rozwojem b(v)logosfery w kontekście tworzenia treści. Bardzo ciekawie zapowiadają się prelekcje i panele dyskusyjne gości z zagranicy – zarówno tej bliższej, bo z Ukrainy i z Kaliningradu, jak i tej dalszej – z Egiptu czy Chin.

Być albo nie być blogerem – to inne pytanie, nawiązujące do Szekspira. Pamiętajmy, by stając na scenie w Teatrze Szekspirowskim, nie wypowiadać słowa: Makbet. Prawo wymawiania tego imienia maja tylko aktorzy, grający w sztuce Szekspira. Nie wiedział o tym Pan Premier Donald Tusk (obecnie Prezydent Unii Europejskiej). Podczas uroczystości otwarcia Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku stojąc na scenie, dwa razy powiedział: Makbet. No i stało się. Wszyscy uczestnicy uroczystości musieli z teatru wyjść. Około godziny stali na zewnątrz gmachu, aż pirotechnicy sprawdzą czy w tej świątyni sztuki nie ma ładunku wybuchowego.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku znajduje się za „plecami” Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Tradycyjnie podczas Gali kończącej tegoroczną edycję Blog Forum Gdańsk zostaną wręczone nagrody: po raz czwarty w konkursie na najlepszy Blog of Gdańsk, a po raz drugi – w konkursie Blog Forum Gdańsk Award w kategoriach: Społecznie Odpowiedzialny Bloger, Wpływowy Bloger, Marka Przyjazna Blogerom.

Więcej wiadomości oraz program BFGdansk znajdują się na stronie www.blogforumgdansk.pl.

W piatym BlogForum Gdańsk spodziewany jest udział ponad 200 blogerów i vlogerów z kraju oraz z zagranicy. Wardęga, Jarosław Kuźniar, Anna Mucha, Kominek, Michael Anti, Denys Kazanskyi. Co ich łączy? Jubileuszowa piąta edycja Blog Forum Gdańsk. Prelekcje i panele dyskusyjne będą transmitowane on-line – czytamy na www.blogforumgdansk.pl.

Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *