Święto Chorzowa nad Bałtykiem, w Łebie. Ustanawiany będzie rekord dzwonienia rowerzystów na zlocie motocyklistów – pod patronatem prezydenta Chorzowa i burmistrza Łeby.

Uczczą 150-lecie nadania praw miejskich Chorzowowi.

W Łebie, 15 sierpnia 2018 roku, na terenie INTERCAMPU podczas Motozlotów odbędzie się ustanawianie Rekordu Polski – poinformował nas  Michał Sałata – podinspektor ds. Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łebie. To wydarzenie jest jednocześnie symbolem i efektem współpracy Łeby z miastami na południu Polski, a w tym konkretnym przypadku – z Chorzowem. A inicjatorem ustanowienia nowego rekordu jest Uczniowski Klub Sportowy REDEN działający przy Szkole Podstawowej NR 29 w Chorzowie, od wielu lat będący organizatorem wypoczynku rowerowego latem i narciarskiego zimą dla dzieci i młodzieży. Imprezy turystyczne i sportowe, urządzane przez ten Klub cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, którzy dzięki temu mają możliwość zwiedzenia interesujących zakątków Polski oraz Europy. Klub dba o propagowanie kultury, sportowego ducha i zdrowego trybu życia. Uczy współpracy w grupach wiekowych i wzajemnej tolerancji.

Teraz, 15 sierpnia bieżącego roku, uczniowie chorzowskiej szkoły zachęcają do ustanowienia Rekordu Polski w dzwonieniu dzwoneczkami rowerowymi. Pragną na swój sposób uczcić rocznicę 150-lecia nadania praw miejskich miastu Chorzów. Celem tej akcji jest popularyzacja turystyki rowerowej poprzez integrację z różnymi środowiskami społecznymi i kulturalnymi.

Bicie rekordu odbędzie się 15 sierpnia 2018r, na terenach zielonych przy ul. Turystycznej w Łebie, podczas VIII edycji Największego Zlotu Motocyklowego nad Bałtykiem Bike Week Łeba. Początek eventu zaplanowano na godzinę 10. Na uroczystość zapraszają uczestnicy obozu rowerowego wraz z kadrą.

Wydarzeniu temu patronują Prezydent Miasta Chorzowa oraz Burmistrz Miasta Łeba – wynika z informacji, które przekazał nam Michał Sałata – podinspektor ds. Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łebie.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *