Szkolnictwo zawodowe

Marszałek i wojewoda doceniają wysiłki Pomorskiej Izy Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Wyróżnienia dla biznesmenów, nauczycieli oraz uczniów

Kilkudziesięciu pomorskich przedsiębiorców, pedagogów szkolnictwa zawodowego oraz ich uczniów, uhonorowano listami gratulacyjnymi. Uroczystość odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku. Organizatorką tego wydarzenia była Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
– Jesteście siłą napędową gospodarki Pomorza, wzmocnieniem konkurencyjności naszego regionu – takie słowa usłyszeli we wtorek, 24 lutego 2015 roku w Dworze Artusa w Gdańsku, uczestnicy ogólnokrajowych konkursów oraz ich nauczyciele, w tym przedsiębiorcy. Dyplomy wręczali: Ryszard Świlski – wicemarszałek województwa pomorskiego, Michał Owczarczak – wicewojewoda pomorski oraz Wiesław Szajda, prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku. Pan prezes Izby przypomniał, że tradycją stały się spotkania pomorskiego rzemiosła z wojewodą pomorskim i marszałkiem województwa pomorskiego, podczas których włodarze regionu honorują listami gratulacyjnymi wyróżniających się przedsiębiorców oraz osoby najlepiej reprezentujące nasz region w ogólnopolskiej rywalizacji.

IMG_7626

Listy gratulacyjne wręczono w kilku kategoriach: za działalność społeczną oraz szkoleniową; za umiejętne łączenie rzemieślniczych tradycji z nowoczesnością; za nowoczesność i profesjonalizm zarządzania firmą, a także za profesjonalne przygotowanie młodzieży do Ogólnopolskiego Konkursu Międzyszkolnego OPEN HAIR CUP 2014. Uhonorowano laureatów konkursów branżowych.
– Jestem szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w uroczystości, podczas której nagradza się przedsiębiorców, przekazujących wiedzę młodemu pokoleniu; wiedzę na poziomie XXI wieku – powiedział Mieczysław Szczepański, pomorski okręgowy inspektor pracy Państwowej Inspekcji Pracy. – Młodzi ludzie uczą się od swym mistrzów dobrej organizacji. W przyszłości zapewne staną się twórcami miejsc zatrudnienia. Zapewnią w swych zakładach bezpieczne warunki wykonywania obowiązków zawodowych. Człowiek jest bowiem najważniejszy w tym procesie. Dlatego, trzeba o niego dbać. Młodzi ludzie, pobierający nauki od pomorskich przedsiębiorstw zrzeszonych w Izbie, mają dobrych nauczycieli i odpowiednie wzory do naśladowania.

IMG_7609

– Przeżyłyśmy stres, przede wszystkim – powiedziały po uroczystości laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Międzyszkolnego OPEN HAIR CUP 2014, Panie: Klaudia, Nikola i Dominika. – Uważamy, ze zasłużyłyśmy na gratulacje. Cieszymy się bardzo. W pracy też czasami się stresujemy; klienci mają różne życzenia…
Kazimierz Netka

Czytaj również w „Dzienniku Bałtyckim”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *