Tczew. Wręczono nagrody „Przedsiębiorca Roku 2022”. Doceniono m.in.: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, zaangażowanie w sprawy miasta, CSR – społeczną odpowiedzialność biznesu, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, prowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym

Fot. z Archiwum Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Nagrody za rozsławianie Polski, w tym Tczewa w kraju i za granicą

Poniedziałek, 15 maja, 2013 roku był w Tczewie ważnym dniem dla przedsiębiorców. Najwybitniejsi twórcy bogactwa i siły miasta, dawcy miejsc pracy zostali uhonorowani w konkursie „Przedsiębiorca Roku 2022”. Otrzymali nagrody za swe osiągnięcia.

Konkurs „Przedsiębiorca Roku” jest organizowany przez Prezydenta Miasta Tczewa już po raz jedenasty. Nagrody przyznawane są corocznie wyróżniającym się na tczewskim rynku przedsiębiorcom – poinformowała Małgorzata Mykowska – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie:

Stale obserwujemy działania lokalnych firm i widzimy ich postępy. Wiele podmiotów dokonuje reinwestycji, dzięki czemu powstają nowe i przyjazne miejsca pracy.

W tym roku nagrody przyznano w kilku kategoriach: mikro, małe przedsiębiorstwa, debiut roku, inwestycja i inwestor roku. Pod uwagę braliśmy następujące kryteria: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, dbanie o zachowanie tradycji rzemieślniczej, kupieckiej etc., posiadanie innych znaczących wyróżnień lub/i odnoszenie innych sukcesów o charakterze gospodarczym, zaangażowanie w sprawy miasta, CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu, dbałość o środowisko naturalne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii lub prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego.

Przedsiębiorca Roku w kategorii Debiut Roku: BIGSTEP KSENIIA TARANOVA

W uznaniu za nową jakość na rzecz edukacji języka angielskiego oraz wprowadzenie nowoczesnych metod nauczania na tczewskim rynku.

Firma Big Step debiutowała w 2022 na starym mieście jako licencjonowana szkoła języka angielskiego – Teddy Eddie. Placówka mieści się w Tczewie na ul. Lipowej 5 i jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych. Szkoła posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów 𝐂𝐚𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐄𝐧𝐠𝐥𝐢𝐬𝐡 𝐐𝐮𝐚𝐥𝐢𝐟𝐢𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego 𝐂𝐚𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐄𝐧𝐠𝐥𝐢𝐬𝐡 𝐏𝐋𝟐𝟕𝟕 . Założycielką szkoły jest Pani Ksenia Taranova, która jako obywatelka Ukrainy przeprowadziła się do Polski już 4 lata temu, a obecnie swoją działalnością wspiera swoich rodaków w Tczewie, organizując m.in. czas wolny dla dzieci z Ukrainy i współpracując z Migrant Point Tczew.

Przedsiębiorca Roku w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa: Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka” Maria Wasiewicz-Galińska

W uznaniu za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju edukacji zawodowej i rozwój oferty edukacyjnej dla dorosłych.

Centrum Kształcenia Zawodowego „NAUKA” powstało 1 września 2001 r. „NAUKA” jako niepubliczna szkoła dla młodzieży i dorosłych z uprawnieniami szkoły publicznej: szkoła Branżowa I Stopnia, Szkoła Branżowa II Stopnia, Liceum Ogólnokształcące, Policealne Studium Zawodowe oraz jedyne w Tczewie Medyczne Studium Zawodowe. CKZ Nauka było już wielokrotnie doceniane i nagradzane za swoją działalność edukacyjną i rozwój nowych miejsc pracy dla swoich absolwentów na terenie miasta Tczewa i powiatu.

Przedsiębiorca Roku w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa: Gardner Aerospace sp. z o.o.

W uznaniu za nieustanny rozwój działalności, nowe inwestycje i tworzenie miejsc pracy.

Firma Gardner Aerospace sp. z o.o. zajmuje się obróbką metali i podzespołów dla przemysłu lotniczego. Działa w Tczewie od 2000 roku i posiada swoje oddziały we Francji, Wielkiej Brytanii, Indiach, Chinach oraz na południu Polski. Głównym odbiorcą usług jest firma Airbus, znana z produkcji największych samolotów A320 i A350. Firma współpracuje z lokalnymi podmiotami oraz była laureatem wielu nagród, w tym została Pomorskim Pracodawcą Roku.

Przedsiębiorca Roku w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa: Mettec Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

W uznaniu za rozwój działalności i nową inwestycję na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tczewie przy ul. Skarszewskiej 19A.Firma Mettec istnieje od 15 lat, a swoją działalność rozpoczynała od formowania drutu. Obecnie rozwija się w kierunku obróbki metalu. Celem nadrzędnym firmy jest realizowanie potrzeb przemysłu z pozycji jakościowego dostawcy outsourcingowego.

Produkcję, którą realizują wspierają własną myślą inżynierską. Podejmują się zwłaszcza tych zadań, które wymagają indywidualnych, innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta.

Przedsiębiorca Roku w kategorii Inwestycja / Inwestor roku: AGT Meble Andrzej Telus

W uznaniu za nową inwestycję i rozwój działalności w Tczewie oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

Firma AGT Meble działa od 14 lat. Nowa jej siedziba znajduje się w Tczewie na ul. 30 Stycznia 35. Podmiot realizuje swoje usługi zarówno w Polsce jak i za granicą. Nowa inwestycja w Tczewie polegała na przeprowadzeniu generalnego remont obiektu, w którym mieści się obecnie salon oraz produkcja mebli. Dzięki nowej przestrzeni udało się dostosować produkcję oraz obsługę klienta do nowoczesnych standardów obsługi klienta.

– Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom, życząc dalszych sukcesów. Dziękujemy również kapitule konkursu oraz naszym partnerom: Cech Rzemiosł Różnych w Tczewie, Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza o/Tczew oraz Pracodawcom Pomorza o/Tczew – napisała Małgorzata Mykowska – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.