Tryton Business House w Gdańsku

„Jestem z Gdańska” – tym hasłem wyświetlonym na olbrzymim neonie w centrum Gdańska, w czwartek 7 kwietnia 2016 r. zainaugurowano funkcjonowanie Tryton Business House (Echo Investment).
Fot. W+éodzimierz Amerski 092
Ten duży biurowiec został zrealizowany w Gdańsku przez spółkę Echo Investment. Jest to nowoczesny budynek klasy A, oferujący 22 tys. m kw. powierzchni.
TRYTON BUSINESS HOUSE 01
Obiekt powstał przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich. Położenie przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta umożliwia szybki i łatwy dostęp samochodem oraz publicznymi środkami transportu do innych dzielnic. Biurowiec dysponuje własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W ramach inwestycji powstał też ogólnodostępny parking miejski. W projekcie, którego autorem jest pracownia Arch-Deco z Gdyni uwzględniono również 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów, co jest jednym z wymogów certyfikacji BREEAM. Rowerzyści mają też do dyspozycji prysznice, szatnie i suszarnie.

Tryton_Business_House (2)
Tryton Business House, to budynek o zróżnicowanej bryle – od strony ul. Jana z Kolna ma 6-kondygnacji, a w środkowej części 11. Część wspólną stanowi jednokondygnacyjny hall – łącznik spinający funkcję usługowo – biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku kolejowego dworca.

Wykonawca budynku, spółka Echo Investment, to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno – deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.
Tryton_Business_House (7)

W Tryton Business House biura wynajęły już takie firmy, jak: Ciklum, Kainos Software, PGS Software (czyli IT, software), a także EY – dawniej Ernst & Young – międzynarodowa firma audytorsko – doradcza. Poza tym mBank, będący nowym centrum doradczym. Ideą tego typu oddziałów jest oferowanie kompleksowej, często wymagającej czasu obsługi wraz z pełną gamą usług bankowości detalicznej, korporacyjnej i prywatnej oraz produktów wybranych spółek mBanku (np. mLeasingu, mFaktoringu i Domu Maklerskiego mBanku).

– Centra doradcze mBank uruchamiamy sukcesywnie w całej Polsce, przede wszystkim w budynkach biurowych, by zapewnić klientom komfortowe miejsce spotkań, z dobrym dojazdem i parkingiem. Gdańska placówka jest największą z czterech dotychczas otwartych i tym samym jest największym oddziałem banku w północnej Polsce.” – mówi Jacek Popiołek, dyrektor departamentu zarządzania nieruchomościami w mBanku.
Fot. W+éodzimierz Amerski 024
Podpisana z mBankiem umowa – jak powiedziała nam Kornelia Łukaszewska (na zdjęciu trzecia z prawej), leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment, odpowiadająca za komercjalizację biurowca – przewiduje długoterminowy najem dwóch powierzchni: 200 mkw. na parterze budynku. Ponadto około 1 000 mkw. na pierwszym piętrze budynku, bezpośrednio nad placówką banku, łącznie z ponad stu stanowiskami pracy. Dotychczas wynajęliśmy już około 40 proc. powierzchni biurowca i prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Wszyscy dotychczasowi partnerzy podkreślają, że wyróżnikiem Tryton Business House są centralna lokalizacja i wysoki standard wykonania, stwierdziła Kornelia Łukaszewska.
Fot. W+éodzimierz Amerski 055
Jak nas poinformował Daniel Trzaskoś (odpowiedzialny za współpracę z mediami), obecnie w Trytonie pracuje łącznie 600 osób, a docelowo ma pracować do około 3 tys. Planowane jest uruchomienie sali do ćwiczeń fitness i przedszkola. Jest już podpisana umowa z operatorem kantyny.
Fot. W+éodzimierz Amerski 015
Podczas uroczystego otwarcia gdańskiego Trytona w czwartek 7 kwietnia 2016 roku, Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment, podziękował pracowni architektonicznej Arch-Deco z Gdyni za znakomite wkomponowanie budynku w otoczenie, sprawiającego wrażenie jakby stał tutaj od dawna. Podziękował też władzom Gdańska za wsparcie tej inwestycji. Najemcom gratulował wyboru tego szklanego obiektu znajdującego się w centrum miasta.
TBH_Piotr Grzelak
Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak przypomniał, że w minionych latach w sąsiedzkiej Stoczni Gdańskiej pracowało 18 tys. stoczniowców, a obecnie w tutejszym sektorze BPO/SSC jest zatrudnionych 20 tys. osób. Budynek ten, co istotne, dysponuje wieloma miejscami postojowymi dla rowerów i samochodów, a obok stanął duży ogólnodostępny parking.
Fot. W+éodzimierz Amerski 041
Wieczór uświetnił koncert pianisty jazzowego improwizatora, kompozytora muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej – Sławka Jaskułke (1979), pochodzącego z Pucka, a obecnie zamieszkałego w Sopocie.
TBH otwarcie
Muzyk jest absolwentem Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku i doskonale zna również absolwenta tej uczelni sławnego pianistę Leszka Możdżera.
Fot. W+éodzimierz Amerski 052
Wśród uczestników uroczystego otwarcia, spośród złożonych do szklanej misy przy wejściu wizytówek, Paweł Słupski, dyr. ds. zagospodarowania obiektu, w asyście dwóch hostess wylosował 14, a nagrodą były płyty z nagraniami pianisty Sławka Jaskułke.
Fot. W+éodzimierz Amerski 056
Jako pierwszą wylosowano wizytówkę Brygidy Susko-Tumielewicz (na powyższym zdjęciu), wydawcy Magazynu Gdańskiego. Pianista na 14 płytach osobiście wpisał stosowne dedykacje.
Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *