Tydzień Zdrowia Rodzin. Codziennie coś interesującego. Od Dnia Matki do Dnia Dziecka i jeszcze dłużej. Skorzystaj z tych okazji, odwiedź okolice Katowni, Narodowy Fundusz Zdrowia i Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku

Źródło ilustracji: NFZ Pomorski Oddział Wojewódzki.

Dowiedz się jak troszczyć się o własne ciało

od 26 maja do 2 czerwca br. we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ trwać będzie Tydzień Zdrowia Rodzin. Pomiary z wykorzystaniem kiosku profilaktycznego, warsztaty z samobadania piersi, inspirujące pomysły na zdrowe dania, edukacja dotycząca budowania zdrowych nawyków żywieniowych oraz atrakcje dla najmłodszych to oferta, z którą zapoznać będzie się można na Sali Obsługi Klientów Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku – zachęca Monika Kierat – Rzecznik Prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia – Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku:

Z okazji Tygodnia Zdrowia Rodzin pomorski NFZ zaprosił też gości do wspólnych działań prozdrowotnych.

– 26 maja, w Dniu Matki, od 11.30 do 15 pod hasłem „Badamy nie tylko mamy” w sąsiedztwie gdańskiej Katowni odbędzie się spotkanie z reprezentantkami Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki, podczas którego skorzystać będzie można z nauki samobadania piersi oraz porozmawiać o profilaktyce raka piersi u kobiet.

– Profilaktyce i edukacji zdrowotnej poświęcone będzie spotkanie z młodzieżą zaplanowane na  29 maja w godzinach od 10 do 15 w budynku Zespołu Szkół Energetycznych przy ulicy Reja 25 w Gdańsku. W charakterze edukatorów, obok ekspertów z NFZ, wystąpią również pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

– 30 maja zainteresowane osoby uzyskać będą mogły na Sali Obsługi Klientów pomorskiego NFZ szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania z programu badań przesiewowych w kierunku wykrywania raka jelita grubego oraz nauczyć się na symulatorach samodzielnego badania jąder i prostaty.

– 31 maja tematem wiodącym na Sali Obsługi Klientów będzie edukacja związana z karmieniem piersią z udziałem położnej.

– 1 czerwca, w Dniu Dziecka, na najmłodszych oczekiwać będą w siedzibie NFZ rozmaite niespodzianki, a rodzice będą mogli dowiedzieć się jak kształtować u swoich pociech właściwe nawyki żywieniowe.

– 2 czerwca w Sali Obsługi Klientów proponujemy wszystkim zainteresowanym spotkanie z reprezentantkami Polskiego Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej – poinformowała Monika Kierat – Rzecznik Prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia – Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.