Ukraina otwiera się dla Polski i Polaków. Posiada nowego prezydenta. Ryanair  zapowiada loty z Gdańska do Odessy. Wcześniej, podczas Festiwalu Turystyki w Gdańsku, w którym uczestniczył konsul – kierownik Konsulatu Ukrainy w Gdańsku, Odessa pokazała, co ma do zaoferowania.

Fot. Kazimierz Netka.

Od Bałtyku po Morze Czarne rozkwita polsko – ukraińska wspólnota interesów.

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, 16 kwietnia poinformowała o uruchomieniu nowej trasy z Gdańska do Odessy. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu od końca października 2019 roku i stanie się częścią zimowego rozkładu lotów Ryanaira z Gdańska – wynika z informacji, które przekazał nam Michał Dargacz – rzecznik prasowy, koordynator ds. obsługi klientów kluczowych, Dział Analiz Ekonomicznych i Marketingu w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. W komunikacie napisano też:

Pasażerowie mogą teraz zarezerwować loty aż do marca 2020 roku korzystając z najnowszych udogodnień, w tym:

 Najtańsze loty – znajdź tańszy lot w ciągu najbliższych 3 godzin, zwrócimy różnicę oraz 5€ na konto MyRyanair

Punktualność – 90% (z wyłączeniem ATC)

Specjalny Dział Obsługi Klienta – odszkodowania z tytułu EU261 rozpatrywane są w ciągu 10 dni, pomoc 24/7, uproszczona procedura – 2 minuty

Udogodnienia w zakresie procedury rezerwacyjnej – możliwość dokonywania zmian do 48 godzin od czasu rezerwacji

Działania środowiskowe – program równoważenia skutków emisji dwutlenku węgla, w ciągu 5 lat linia lotnicza wolna od plastiku

Nowa opcja Ryanair Choice – opłata roczna w wysokości €199 za wybór miejsca, fast-track oraz priorytet wejścia na pokład dla często podróżujących.

Udogodnienia na stronie internetowej – nowa wyszukiwarka cen, bilety na imprezy sportowe, przewodniki turystyczne na życzenie

Z okazji ogłoszenia nowej trasy z Gdańska Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w ramach całej siatki połączeń już od 39 zł. Bilety w promocyjnej cenie na podróż do maja dostępne są na Ryanair.com jedynie do piątku (19 kwietnia).

Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała:

“Cieszymy się bardzo z ogłoszenia nowej trasy z Gdańska do Odessy. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu od końca października i stanie się częścią zimowego rozkładu lotów Ryanaira z Gdańska.

Tomasz Kloskowski – prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk powiedział:

“Jesteśmy jeszcze w trakcie sukcesywnego otwierania kolejnych nowości niedawno wprowadzonego sezonu letniego z Gdańska, a linie Ryanair już wprowadzają nowe trasy sezonu zimowego. Myślę, że kierunek do Odessy będzie bardzo dobrym połączeniem, nie tylko dla latających do Gdańska obywateli Ukrainy, ale również dla mieszkańców naszego regionu, którzy chętnie odwiedzą to atrakcyjne pod względem turystycznym miasto”.

 

Fot. Kazimierz Netka

Odessa jest coraz silniejsza i coraz lepiej znana w Gdańsku. Prezentowała się m.in. podczas Festiwalu Turystyki – w ramach tegorocznego Free Time Festiwal, zorganizowanego w Międzynarodowych Targach Gdańskich – w AmberExpo. Na inauguracji tego festiwalu obecny był też konsul Lev Zakharchyshyn – kierownik Konsulatu Ukrainy w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *