UPS otworzył bazę na gdańskim lotnisku. Od poniedziałku do piątku  samoloty UPS wożą towary i listy na trasie Berlin – Gdańsk – Kolonia i z powrotem. Dzięki temu skróci się podróż przesyłek nadawanych za granicę

Fot. z Archiwum Portu Lotniczego Gdańsk.

Szybkie dostawy do Europy Zachodniej i na niektóre obszary Stanów Zjednoczonych

Fot. z Archiwum Portu Lotniczego Gdańsk

Pierwszy samolot z ładunkiem firmy UPS wylądował w poniedziałek, 19 października rano w Porcie Lotniczym Gdańsk. Został powitany uroczystym salutem wodnym w wykonaniu lotniskowej straży pożarnej – poinformowała Agnieszka Michajłow – rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk sp. z o.o. Ciąg dalszy komunikatu:

Jednostka może zabierać na pokład paczki o wadze do 70 kilogramów. Maksymalna ładowność maszyny to 3 tony 850 kilogramów, a objętość ładunku, który może być przewożony jednorazowo to 35,8 m3. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń UPS, przesyłki z Gdańska i północnej Polski będą dostarczane do odbiorców już następnego dnia na terenie Europy Zachodniej i w wybranych obszarach Stanów Zjednoczonych. Firma będzie miała dłuższy nawet o 5 godzin czas na przygotowanie eksportowych przesyłek ekspresowych. Będą lepsze niż dotychczas czasy doręczeń i mniejsze ryzyko przerwania łańcucha dostaw.

Fot. z Archiwum Portu Lotniczego Gdańsk

„Wejście UPS na gdańskie lotnisko to bardzo dobra wiadomość dla naszej firmy, bo rozwijamy bazy i usługi cargo. Trzeba przyznać, że pandemia przyspieszyła to wejście, co było oczekiwane od jakiegoś czasu. Ale to przede wszystkim korzyść dla klientów, bo im większa konkurencja na rynku firm kurierskich, tym lepiej. Firmy te ewidentnie zyskują na skutkach pandemii koronawirusa, ponieważ część klientów przeniosła się z zakupami do internetu” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

UPS zawarł umowę na realizację lotów do Gdańska z polską firmą SprintAir. Jej załogi będą latać turbośmigłowymi maszynami szwedzkiej produkcji SAAB 340. Przesyłki będą drogą lotniczą podróżowały od poniedziałku do piątku. SprintAir będzie operował na trasie Gdańsk-Berlin, a z Belina do Kolonii będą latać samoloty UPS.

Fot. z Archiwum Portu Lotniczego Gdańsk

Baza w Gdańsku jest już piątą bazą lotniczą UPS w Polsce. Amerykańska firma kurierska lata też na lotniska w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. UPS jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu oraz ułatwień w handlu międzynarodowym. Firma świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie.

W Gdańsku transportem cargo zajmują się oprócz UPS także dwie inne firmy. Swoje bazy na lotnisku i regularne loty mają DHL i TNT-FEDEX. Obsługują wysyłkę głównie kosmetyków, farmaceutyków i części okrętowych – poinformowała Agnieszka Michajłow – rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk sp. z o.o.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *