W Łebie powstanie Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego.  Dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz Burmistrz Łeby zapraszają na prezentację projektu tego obiektu.

Źródło ilustracji:Urząd Miejski w Łebie i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Niedaleko wędrujących wydm znajdujących się na Mierzei Łebskiej, będzie można zobaczyć, jak poznawano świat istniejący pod wodą.

Dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz Burmistrz Miasta Łeby zapraszają wszystkich mieszkańców Łeby i okolic na prezentację projektu Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego.

1 marca w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego zaprezentują – przed południem uczniom, a po południu dorosłym – jak będzie wyglądał budynek i jakie atrakcje są planowane w Muzeum w Łebie.

Jesteśmy Narodowym Muzeum Morskim. Nasza siedziba główna mieści się w Spichlerzach na Wyspie Ołowiance, w samym sercu Gdańska, ale swoje oddziały mamy w Gdyni, w Helu, w Tczewie i w Kątach Rybackich – informują organizatorzy. Jesteśmy szczęśliwi, bo już niedługo zaczynamy budować Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w najpiękniejszym miejscu – w Łebie. Słyszeliśmy, że mieszkają tu kapitalni ludzie. Bardzo chcemy Was poznać, ale chcemy przede wszystkim, żebyście Wy poznali nas. Zapraszamy wszystkich uczniów z Łeby i okolic na piknik naukowy – prezentację Muzeum Archeologii Podwodnej oraz atrakcji, które znajdą się w ofercie.

10.00 – klasy IV – VI

12.00 – klasy VII – VIII i 3 Gimnazjum

14.00 – klasy, realizujące Pomorski Program Edukacji Morskiej

Poskanujemy zabytki w 3 d, pobawimy się alfabetem Morse’a, przymierzymy strój nurka, posterujemy holownikiem, zanurzymy się w wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście będą konkursy z nagrodami i upominki.

Czekamy na Was – 1 marca, w piątek w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec – zachęca Narodowe Muzeum Morskie..

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli, realizujących Pomorski Program Edukacji Morskiej.

 

Źródło ilustracji:Urząd Miejski w Łebie i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Architekci przedstawią projekt budynku – na zewnątrz i w środku. Archeolodzy opowiedzą na czym polega ich praca w muzeum. Edukatorzy pokażą jak wyglądają lekcje w muzeum. W programie spotkania konkursy i upominki – dla uczniów i dla dorosłych! – informuje Michał Sałata – podinspektor ds. Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łebie. Od 10.00 do 15.00 – Piknik naukowy dla uczniów, organizowany przy wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół w Łebie. Od godziny 17.00 – spotkanie dla mieszkańców Łeby i okolic.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *