W Pomorskiem ponad 3000 dzieci pokazało jakie są zagrożenia chemikaliami dla życia i zdrowia. Swe wizje młodzi przedstawili na rysunkach, a twórcom najlepszych obrazów wręczono nagrody – w siedzibie OR KRUS w Gdańsku. Za kilka dni podsumowanie ogólnopolskie – w Sejmie RP.

Fot. Kazimierz Netka.

„Uwaga! Środki chemiczne trzymaj na klucz”.

Dobiegł końca VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!” Centralna Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów. Uroczyste podsumowanie Konkursu odbędzie się 14 czerwca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Swoją obecnością zaszczycą je nie tylko przedstawiciele organizatorów i patronów, ale przede wszystkim laureaci wraz z rodzinami i przedstawicielami szkół. Pojadą tam dwie reprezentantki województwa pomorskiego, które zostały nagrodzone na szczeblu ogólnopolskim. Oto reprezentantki Pomorskiego: Agnieszka Plichta ze Szkoły Podstawowej w Przodkowie i Oliwia Słopiecka ze Szkoły Podstawowej w Maleninie.

Fot. Kazimierz Netka

O szczegółach poinformowano podczas regionalnego podsumowania VII edycji k ogólnopolskiego konkursu plastycznego – etap wojewódzki „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” – w siedzibie głównego organizatora konkursu w Pomorskiem: Oddziału Regionalnego KRUS, w Gdańsku, 9 czerwca 2017 r. Współorganizatorami konkursu plastycznego są: Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Fot. Kazimierz Netka

Uhonorowano laureatów. Nagrody wręczali: Krzysztof Maciej Retyk – zastępca prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Warszawie; Zbigniew Meger – dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku; Piotr Prokopowicz – zastępca okręgowego inspektora Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku; Sylwia Ceglarska – główny specjalista ds. metodyki doradztwa, szkoleń i wydawnictw Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu; Katarzyna Jankowiak – Samodzielny Referat Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictw Lekarskiego Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku; Krzysztof Kruszyński – kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kartuzach.

Fot. Kazimierz Netka

W województwie pomorskim w konkursie brało udział 3045 uczniów z 92 szkół podstawowych. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych twórców. I grupa: klasy 0 – 3 oraz II grupa wiekowa klasy 4 – 6.
Temat do przeprowadzenia pogadanek dla dzieci w 92 szkołach przez inspektorów ds. prewencji był trudny dla dzieci, ponieważ środki chemiczne stosowane w rolnictwie nie do końca są tematem zrozumiałym przez rolników prowadzących gospodarstwo rolne. Myślę że na naszej małej wystawie z tematem sobie świetnie poradziły obie grupy szkolący jak również grono słuchaczy co przedstawiają nam prace dzieci przedstawione dzisiaj – powiedziała Katarzyna Jankowiak – Samodzielny Referat Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictw Lekarskiego Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku.

Fot. Kazimierz Netka

Liderem w przeprowadzaniu pogadanek jest Jan Grabowski z Placówki Terenowej KRUS w Kartuzach. Dziękuje tez nauczycielom, dyrektorom szkół, za to, że udostępnili sale do pogadanek – mówiła Katarzyna Jankowiak.
Oto Laureaci w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3):
1. Agnieszka Plichta – Przodkowo, Bielany 94 (laureatka ogólnopolska)
2. Igor Manijak – Nowy Dwór Gdański
3. Izabela Szwaba – Goręczyno
Oto Laureaci w II grupie wiekowej (klasy 4 – 6)
1. Anna Perzan – Cewice
2. Oliwia Słopiecka – Malenin (laureatka ogólnopolska)
3. Martyna Deyk – Sianowo
Wyróżnienia w I grupie wiekowej: Julia Wentk – Czeczewo; Zuzanna Polaczkowska – Miłobądz; Kamil Gągol – Wientkowo Dworzec; Milena Rogalewska – Skarszewy; Jakub Kussowski – Lubisze.
Wyróżnienia w II grupie wiekowej: Marek Klinka-Wojtakowski – Szarłata; Adrian Krejmer – Dzierzgoń; Oliwia Mielewczyk – Cewice; Wiktoria Krzos – Rozłazino; Oliwier Dziki – Stare Pole.

Fot. Kazimierz Netka

W sobotę, 10 czerwca – rozstrzygnięcie konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne – podczas Żuławskich Targów Rolnych.
Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *