Pomorze. Od września 2017 roku będzie można wygrać w Polsce nawet 90 mln euro (około 360 mln zł, czyli grubo ponad jedną trzecią miliarda złotych).

Na zdjęciu: Takie sztabki złota będzie można sobie kupić po wygranej w Eurojackpot. Fot. Kazimierz Netka.

Europejski Kongres Loteryjny: niebawem w Polsce Eurojackpot.

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Eurojackpot – europejska gra loteryjna z gwarantowaną pulą na wygrane I stopnia wartą 10 mln euro i maksymalną kumulacją w wysokości 90 mln euro – we wrześniu będzie dostępna w Polsce – ogłoszono podczas 9. Kongresu Loterii Europejskich, który odbył się w Krakowie. Uczestnicy Kongresu rozmawiali o wyzwaniach dla branży, związanych głównie z toczącą się rewolucją technologiczną.

W Kongresie uczestniczyli przedstawiciele branży z całej Europy, zrzeszeni w organizacji European Lotteries (Europejskie Stowarzyszenie Loterii). Pierwszego dnia wybrano nowego prezydenta tej organizacji – po raz drugi został nim Hansjörg Höltkemeier. W trakcie swojej przemowy zwrócił on uwagę na fakt, że tocząca się rewolucja technologiczna powoduje, iż powstaje wiele nowych ofert loteryjnych, które jednak nie zawsze są bezpieczne dla klientów, bo wprowadzane przez nielegalnych operatorów. Jego zdaniem, tradycyjne europejskie loterie kierują się wartościami i to jest ich największą zaletą.

„Z tą świadomością musimy teraz szukać nowych rozwiązań, by dać naszym klientom interesującą ofertę i by przynosić korzyści społeczeństwom” – powiedział. „Pamiętajmy, że dla nas istotna jest odpowiedzialność społeczna” – podkreślił Höltkemeier.

Hasło Kongresu brzmiało: „New directions” – „Nowe kierunki”. Prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik podkreślił, że „każdego dnia pojawiają się powody do tego, by szukać nowych kierunków”; dla branży loteryjnej takimi są np. media społecznościowe. „To nasi klienci dyktują warunki. Jeśli nie spełnimy ich oczekiwań, stracimy ich” – podkreślił prezes Totalizatora Sportowego.

9. Kongres Loterii Europejskich odbył się w Krakowie. Uczestnicy rozmawiali nie tylko o nowych wyzwaniach dla sektora, ale również o odpowiedzialnym organizowaniu i przeprowadzaniu gier losowych. Organizatorem wydarzenia jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

Totalizator Sportowy jest spółką zaufania publicznego. Dzięki dopłatom z gier tylko w 2016 r. Totalizator wsparł polski sport i kulturę kwotą ponad 968 mln zł.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Materiał powstał we współpracy z Totalizatorem Sportowym.

mp/

Źródło: www.kurier.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *