W Pomorskiem trzeba rozbudowywać szkoły, bo dzieci jest coraz więcej. Kolejne samorządy otrzymały na ten cel państwowe dotacje.

Fot. Kazimierz Netka.

Wójtowie gmin Kościerzyna i Przodkowo podpisali umowy z wojewodą pomorskim w sprawie wykorzystania dotacji z budżetu państwa.

Coraz więcej pieniędzy z budżetu państwa płynie do gmin województwa pomorskiego. Są to pieniądze z subwencji ogólnej.

 

Fot. Kazimierz Netka

Gmina wiejska Kościerzyna otrzyma 920 000 złotych na budowę sali gimnastycznej z zapleczem przy szkole Podstawowej w miejscowości Kaliska Kościerskie.

 

Fot. Kazimierz Netka

Gmina Przodkowo dotację w wysokości 1 568 000 złotych wykorzysta na rozbudowę i nadbudowę Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Umowy dotyczące zagospodarowania tych dotacji, podpisali z Dariuszem Drelichem – wojewodą Pomorskim, Andrzej Wyrzykowski – wójt gminy Przodkowo i Grzegorz Piechowski – wójt gminy Kościerzyna.

To kolejne państwowe wsparcie finansowe dla pomorskich samorządów. Jak zapewnił wojewoda pomorski, Dariusz Drelich, na pewno nie ostatnie. Niewykluczone, ze na uroczystość oddania do użytku którejś z dotowanych inwestycji, przyjedzie premier Mateusz Morawiecki.

 

Fot. Kazimierz Netka

Z państwowego wsparcia gminy korzystają np. na budowę dróg. Skorzystał też szpital w Pucku, gdzie dobudowano windę

Kiedyś szkoły się likwidowało – wspomniał wojewoda Dariusz Drelich. Teraz , dzieci przybywa i trzeba obiekty oświatowe powiększać. Tak należy czynić dlatego, że w Pomorskiem jest najwyższy w Polsce przyrost naturalny. Z tego też względu i potrzeby są większe – w oświacie, ale też w komunikacji, lecznictwie.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *