W przyszłym roku być może po raz pierwszy oficjalnie, odbędzie się Gdańskie Święto Sportu. Niewykluczone, że formalnie wejdzie na stałe do kalendarza zawodów. Głównym wydarzeniem tego święta być może stanie się LOTTO Challenge Gdańsk 2022

Fot. Kazimierz Netka.

Od wtorku – zapisy do przyszłorocznego, międzynarodowego triathlonu w Gdańsku, zaplanowanego na 18 – 19 czerwca 2022 r.

W piątek, 30 lipca, podsumowano zawody LOTTO Challenge Gdańsk. Przekazano również ważne informacje na temat przyszłości imprezy triathlonowej w Gdańsku. Zrodził się pomysł ustanowienia Gdańskiego Święta Sportu. Inicjatywa ta wypłynęła podczas wypowiedzi Piotra Grzelaka – zastępcy prezydenta Gdańska do spraw zrównoważonego rozwoju. Żeby jednak cykl imprez objętych taką nazwą wspólnie z międzynarodowymi zawodami triathlonowymi Lotto Challenge Gdańsk (LCG) mógł zaistnieć, zgodę musieliby wyrazić pomysłodawcy, realizatorzy i organizatorzy oraz sponsorzy Lotto Challenge Gdańsk. LCG odbyło się do tej pory 9 razy i uzyskało wysoką rangę międzynarodową; z roku na rok rośnie w siłę.

Fot. Kazimierz Netka.

Mówili o tym uczestnicy konferencji: Piotr Grzelak – zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju, Leszek Paszkowski – dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz Adam Greczyło – dyrektor zawodów LOTTO Challenge Gdańsk oraz Zbigniew Szlufcik – prezydent Challenge Family. Konferencję prowadził red. Tomasz Galiński.

Źródło: www.gdansk.pl

Interesująca zapowiada się przyszłość LCG. Zapisy do przyszłorocznego tego międzynarodowego triathlonu zaczną się już 3 sierpnia 2021 roku.

I’ll definitely come back again – te słowa brzmiały kilkakrotnie podczas konferencji. Wypowiadali je uczestniczy i organizatorzy tegorocznej edycji LOTTO Challenge Gdańsk.

Impreza wypadła bardzo korzystnie i szczęśliwie. Nie doszło do wypadku. Organizatorzy dziękowali osobom oraz instytucjom, którzy przyczynili się do dobrego zorganizowania triathlonu

Podziękowano m.in. Adamowi Korolowi za wsparcie. W triathlonie uczestniczyli też pracownicy gdańskich instytucji samorządowych.

W LOTTO Challenge Gdańsk chodzi nie tylko o ciało, ale też o głowę. Ten sport pozwala przemyśleć pracę zawodową i życie sobie ułożyć – mówili organizatorzy.

LCG stało się dobrą reklamą Gdańska, regionu. To impreza nie tylko dla zawodowców, ale też dla społeczności lokalnej. Ma wspaniałą przyszłość – taką, że zawodnicy będą czerwonymi mazakami podkreślali w swych kalendarzach daty kolejnych LOTTO Challenge Gdańsk.

Prezydent Piotr Grzelak zaprosił na kolejne te mistrzostwa, w dniach 18 – 19 czerwca 2022 roku. Mają one stać się świętem gdańskiego sportu. Zakres LCG zostanie powiększony. Odbędą się etapy sprinterski, olimpijski, średniodystansowy.

Więcej wiadomości znajduje się na stronie: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/triathlonowe-zawody-lotto-challenge-gdansk-zrobily-furore-dlatego-wroca-do-nas-w-2022-roku,a,201175

Zapisy na LOTTO Challenge Gdańsk ‘2022 już od 3 sierpnia 2021 roku, w południe, na stronie internetowej www.Challenge-Poland.com. W ciągu dwóch tygodni będzie promocja w wysokości opłat startowych.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.