W walce z niewidzialnym wrogiem konieczne jest zaangażowane każdego. Port Gdynia  nadal wspiera szpitale w walce z koronawirusem. Ten sprzęt będzie wykorzystywany nie tylko w czasie pandemii, ale też w ciągu wielu kolejnych lat

Fot. z Archiwum ZMPGdynia.

8 maja zostały przekazane 2 respiratory do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie

W ramach akcji #dzielmysiędobrem zainicjowanej przez Port Gdynia, której ideą jest zaangażowanie dużych firm w zakup kosztogennych urządzeń, Port Gdynia zakupił kolejne respiratory dla placówek medycznych do walki z pandemią COVID-19. 7 maja dotarł wyczekiwany transport respiratorów z Chin.

Znaleźliśmy się w trudnym czasie, wymagającym solidarności i jedności w działaniu wszystkich. W walce z niewidzialnym wrogiem konieczne jest zaangażowane każdego. Wspierając służby zdrowia Port Gdynia przekazuje kolejne respiratory do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie – poinformował Dział Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. Oto ciąg dalszy:

–  Obserwujemy codzienną, heroiczną walkę polskiej służby zdrowia, której pracownicy narażają swoje zdrowie i życie ratując pacjentów z koronawirusem. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspomóc Szpitale Pomorskie, które pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji, z najwyższą starannością pełnią służbę w trosce o nasze zdrowie. Jestem pełen podziwu dla postawy wszystkich służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem, a w szczególności dla personelu medycznego – mówi Adam Meller – Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Przekazane wyposażenie pozwoli szpitalom wydajniej pracować. Jest to urządzenie, które nie tylko wesprze nas obecnie, ale posłuży nam jeszcze przez wiele lat.

W obliczu wyzwania, wobec którego obecnie stoi świat, w trosce o lokalną społeczność Port Gdynia podejmuje liczne działania, które mają na celu wsparcie walki z koronawirusem. Na bieżąco monitoruje sytuacje w szpitalach, jest w stałym kontakcie z personelem medycznym, aby na potrzeby szpitali reagować na bieżąco.

– W imieniu Zarządu Szpitala i wszystkich moich kolegów, lekarzy, pielęgniarek serdecznie dziękuję Zarządowi Morskiego Portu Gdynia za otrzymane respiratory, które będą ratować życie i zdrowie naszych pacjentów. Ten sprzęt będzie wykorzystywany w chwili obecnej – w czasie pandemii, gdy zachorowań jest więcej, ale też w ciągu wielu kolejnych lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Port Gdynia angażuje się w wiele akcji sponsorowania sprzętu dla naszego szpitala, dla wielu oddziałów, jak i organizowaniu akcji profilaktycznych. My lekarze i pielęgniarki, a także rodziny, wiemy, jak jest to ważny sprzęt, który nasz oddział dziś otrzymał. Dzięki niemu pomagamy wielu pacjentom, a także możemy uratować wiele osób, które będą mogły wrócić do swoich rodzin i pracy – powiedziała lek. med. Joanna Sowa-Szpajer – Kierownik Oddziału Oddziału Anestezjologii I Intensywnej Terapii, Szpital Morski im. PCK.

Port Gdynia jest inicjatorem akcji „Dzielmy się dobrem”, której ideą jest zaangażowanie dużych spółek w zakup kosztogennych urządzeń, zostawiając mniejsze potrzeby jak maseczki, rękawiczki, kombinezony jednorazowe dla możliwości wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom czy osobom prywatnym.

Zachęcamy też do zaangażowania inne firmy, które są w stanie w jakikolwiek sposób włączyć się w walkę z wirusem. Do tej pory do naszej akcji dołączyły firmy z Trójmiasta: Invest Komfort S.A., Torus, Porta KMI Poland, Corleonis Sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. Już niedługo kolejne 2 laboratoria trafią do szpitali w Gdyni i Gdańsku – poinformował Dział Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *