Walentynki 2019. Pomorskie – dane za 2017 rok.

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Jaki jest obraz rozpoczynania życia we dwoje w województwie pomorskim? Informacje na ten temat przedstawił Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Poniżej przedstawiamy graficzne wiadomości na ten temat. Autorami opracowania merytorycznego i komputerowego są specjaliści z Urzędu Statystycznego w Gdańsku, Pomorskiego Ośrodka Badań Regionalnych – Referatu Analiz i Opracowań Zbiorczych. Źródło grafik: https://thenounproject.com . Informacje na ten temat przekazała nam Agnieszka Sągolewska – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych, Referat Wojewódzkie Informatorium Statystyczne Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Pomorzanie w 2017 roku zawarli prawie 12 600 małżeństw. Większość z nich: niemal 59 procent – były to śluby wyznaniowe, ale również ze skutkami cywilnymi. Mężczyźni wstępują w stan małżeński w wieku powyżej 19 lat, ze stosunkowo nielicznymi wyjątkami. Półtora procent kobiet wychodzi za mąż nie mając jeszcze 19 lat.

Pomorzanie najczęściej zawierają małżeństwa we wrześniu. Tak przynajmniej było w 2017 roku. Szczegóły są poniżej, w infografikach. Najmniej małżeństw na 1000 mieszkańców w 2017 roku zawarto w powiecie Nowy Dwór Gdański.

 

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku. Opracowanie merytoryczne i skład komputerowy: Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych – Referatu Analiz i Opracowań Zbiorczych. Źródło grafik: https://thenounproject.com .

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.