Walentynki 2019. Gdańsk – dane za 2017 rok.

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku.

W stolicy województwa pomorskiego, czyli w Gdańsku, obraz wkraczania w życie małżeńskie różni się nieco od tego, jaki jest średnio, pod względem statystycznym, w województwie.

Procentowo, mniej w Gdańsku zawiera się małżeństw wyznaniowych (o około 5 punktów procentowych ; w województwie niemal 59 procent, w jego stolicy: niecałe 54 procent). W 2017 roku, w Gdańsku, małżeństwa zawierały osoby liczące nawet powyżej 80 lat życia. W zdecydowanej większości byli to mężczyźni w tym wieku.

Poniżej przedstawiamy graficzne wiadomości na ten temat. Autorami opracowania merytorycznego i komputerowego są specjaliści z Urzędu Statystycznego w Gdańsku, Pomorskiego Ośrodka Badań Regionalnych – Referatu Analiz i Opracowań Zbiorczych. Źródło grafik: https://thenounproject.com . Informacje na ten temat przekazała nam Agnieszka Sągolewska – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych, Referat Wojewódzkie Informatorium Statystyczne Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku. Opracowanie merytoryczne i skład komputerowy: Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych – Referatu Analiz i Opracowań Zbiorczych. Źródło grafik: https://thenounproject.com .

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *