Wesprzyj Onkologiczny Marsz Granicami Polski. Nad Bałtykiem, w rejonie Przylądka Jastrzębia Góra, marsz ów rozpocznie się 24 czerwca. Meta tego etapu jest w Ustce, po pokonaniu 120 km w ciągu 7 dni.

Źródło ilustracji: Urząd Miejski w Łebie.

Łeba chce ugościć wędrowców.

7 dni, 34 trasy, kilkuset uczestników, niezliczone pokłady dobrej energii i jedna, wspólna idea: rak to nie wyrok! Już 24 czerwca 2018 rozpocznie się 3 edycja Ogólnopolskiego Marszu Granicami Polski w ramach projektu „OnkoRejs-Wybieram życie” – poinformował nas Michał Sałata – podinspektor ds. Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Łebie.

Kilkuosobowe grupy złożone z pacjentów onkologicznych i osób wspierających przemierzą Polskę, aby pokazać, że choroba nowotworowa nie przekreśla codziennej aktywności, a życie warte jest tego, żeby się badać. Każdy marsz to analogia naszej codzienności. Tak jak w życiu idziemy ciągle naprzód, choć czasem napotykamy przeszkody; tak i tu, każdy kilometr to odkrywanie własnych granic i wspaniała praca terapeutyczna, warunkowana doświadczeniami i przygodą.

Źródło ilustracji: Urząd Miejski w Łebie.

Trasa nr 3 liczy około 120 km, z okolic Jastrzębiej Góry do Ustki.

Uczestniczki wyruszą spod latarni na Rozewiu w dniu 24.06.2018 by po 7 dniach dotrzeć do Ustki. Do Łeby grupa piechurów zawita 26.06. 2018. Każda trasa to również nieoceniony wkład sponsorów i lokalnych władz.

Dzięki życzliwości właściciela Hotelu Zdrowotel uczestniczki będą mogły nieodpłatnie przenocować i wypocząć przed wyruszeniem na szlak ruchomych wydm, bar „Pod strzechą” zaprosił ekipę Marszu na ciepły posiłek.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć (finansowo lub rzeczowo) Marsz Onkorejs granicami Polski zapraszamy do kontaktu z Fundacją Onkorejs (www.onkorejs.pl) lub koordynatorem trasy nr 3 p. Jolantą Barańską (tel. 883 614 216) – zachęca Michał Sałata – podinspektor ds. Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Łebie.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *