Więzienia pomagają przetrwać pandemię. Blisko  tysiąc osadzonych zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do zmagania się z koronawirusem

Źródło ilustracji: Film „Produkcja masek”

Wyprodukowali już około miliona maseczek

Resort Sprawiedliwości pomaga w walce z koronawirusem. Szyte są kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga – poinformował nas mjr Marek Stuba – Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku.

Źródło ilustracji: Film „Produkcja masek”

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom,  placówkom medycznym, DPS-om. Część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych.

Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje.

„Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać” – mówią osadzeni.

Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących.

Zachęcamy do śledzenia inicjatyw Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości opatrzonych hasztagiem #ResortSprawiedliwościPomaga – napisał mjr Marek Stuba – Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *