Wybory – zarząd województwa pomorskiego

Mieczysław Struk marszałkiem na kolejną kadencję

Zarząd IMG_5230

Na zdjęciu: skład zarządu województwa pomorskiego na lata 2014 – 2018. Od lewej, w pierwszym rzędzie: Krzysztof Trawicki – wicemarszałek, Ryszard Świlski – członek zarządu, Hanna Zych-Cisoń – członkini zarządu, Wiesław Byczkowski – wicemarszałek, Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego.

Wybrano już władze samorządowe województwa pomorskiego na lata 2014 – 2018. W poniedziałek, 1 grudnia 2014 roku, Sejmik województwa pomorskiego wybrał swego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Informowaliśmy już o tym. We wtorek, 02 grudnia, poznaliśmy skład zarządu województwa, który będzie urzeczywistniał uchwały podejmowane przez Sejmik.

Z woli radnych wojewódzkich szefem zarządu – marszałkiem województwa – na kolejną kadencję pozostanie Mieczysław Struk. Wicemarszałkami są: Wiesław Byczkowski i Krzysztof Trawicki. Funkcje członków zarządu radni powierzyli Hannie Zych-Cisoń i Ryszardowi Świlskiemu.

To są władze samorządowe regionu. Władze państwowe reprezentują: wojewoda Ryszard Stachurski oraz wicewojewoda Michał Owczarczak. Wojewoda nie jest przełożonym marszałka województwa ani przewodniczącego Sejmiku. Sprawuje jednak kontrolę nad zgodnością z prawem decyzji podejmowanych przez samorządy: wojewódzki, powiatowe i gminne.

Wojewoda, marszałek województwa i pomorski Sejmik, mają siedziby w tym samym budynku, w Gdańsku, przy ul. Okopowej 21/27.

Kazimierz Netka

(Czytaj też w „Dzienniku Bałtyckim”)

One Comment

  1. Zbliżają się 2015. Polska potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam prezydent nie uwikłany w zadne układy. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdziekolwiek się da. Wykorzystajmy potęgę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 – Wszystko tylko nie POPIS !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *