Zarządzanie i kultura

Zostań ambasadorem społecznie odpowiedzialnego biznesu

Tylko do 6 listopada 2014 roku studenci mogą zgłaszać chęć uczestniczenia w ogólnopolskim programie „Ambasadorzy CSR”. Ambasadorzy wspierają ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu, zwanego w skrócie CSR, od angielskiej nazwy: Corporate Social Responsibility. Studenci, którzy zostaną wybrani do sprawowania za darmo tej funkcji, mają jednak szansę nawiązać kontakty z biznesem, zdobyć nagrody.

CSR to filozofia zarządzania, w której biznesmen bierze odpowiedzialność za swój wpływ czy przedsiębiorstwa, którym kieruje, na otoczenie. Pomaga rozwiązywać problemy społeczne i środowiskowe, np. bezrobocie, zwraca uwagę na to, by praca była należycie wynagradzana, a środowisko nie ucierpiało wskutek niewłaściwego funkcjonowania przemysłu, transportu itp.

– Propagowaniem takich, sprzyjających ludziom i przyrodzie zachowań, mają zajmować się Ambasadorzy CSR. Jeśli jesteś studentem i chcesz to robić, skorzystaj z okazji i zgłoś się za pośrednictwem strony internetowej www.lob.org.pl . Spośród chętnych zostanie wyłonionych 25 osób, które przez rok, reprezentując własną uczelnię i działając lokalnie, będą wspierać rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu – informuje Agnieszka Siarkiewicz, rzecznik prasowy Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Ambasadorzy CSR będą uczestniczyć w seminariach, spotkaniach z praktykami i teoretykami zajmującymi się CSR. Nawiążą kontakty ze światem biznesu, polityki, z organizacjami pozarządowymi i studenckimi kołami naukowymi z całego kraju. Zadaniem Ambasadorów będzie m.in. organizowanie wydarzeń edukujących społeczności lokalne z zakresu CSR. Najaktywniejsi ambasadorzy mają szanse na narody, płatne staże w firmach partnerskich Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu (LOB) to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, tworzący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB to grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce, LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych.

Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *