„Zielone kilometry” od aktywnych – 1 500 000 km  na 15 urodziny PCC Intermodal!

Źródło ilustracji: PCC Intermodal.

15 lat minęło od momentu gdy gdyńska spółka PCC Intermodal uruchomiła pierwszy intermodalny pociąg

A zaczęło się w 2005 roku, kiedy to regularny pociąg z kontenerami wyruszył z Dolnego Śląska na północ. Od tego czasu operator zarówno w relacjach krajowych jak i międzynarodowych zbudował sieć regularnych, codziennych połączeń intermodalnych uruchamiając rocznie ponad 5 000 pociągów i tym samym połączył serwisem kolejowym Polskę z Niemcami, Holandią, Belgią i Białorusią. Początkowo ta metoda transportu nie była popularna w Europie Środkowej, a infrastruktura kolejowa i przeładunkowa nie byłą dostosowana do tego by sprawnie konkurować z dalekodystansową drogą. To nie przeszkodziło jednak gdyńskiej firmie by konsekwentnie dążyć do celu.

Ogromna determinacja, wiara w sukces i otwarty na nowe zespół z PCC Intermodal, pozwolił zbudować wartość dodaną, która dziś wysunęła Polskę w zakresie nowoczesnych rozwiązań kolejowych do czołówki europejskiej.

Dzięki funduszom unijnym, firma stworzyła w Polsce sieć nowoczesnych terminali przeładunkowych i połączyła najważniejsze gospodarczo regiony kraju z portami morskimi w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu, Rotterdamie i Antwerpii. Codzienne pociągi intermodalne zawijają regularnie na terminale morskie odciążając drogi i dając pole pod rozwój międzynarodowej wymiany handlowej.

Źródło ilustracji: PCC Intermodal.

Dzięki rozwiązaniom intermodalnym, w ostatniej dekadzie klienci korzystający z usług firmy przyczynili się do redukcji emisji CO2 do atmosfery o ponad półtora miliona ton!

– Dziś stawiamy kolejny challenge: „1 500 000 km na 15 urodziny PCC Intermodal” i wspólnie zbieramy „zielone kilometry”. Przez całe wakacje do 15 września, z okazji 15-lecia PCC zbieramy 1 500 000 km. Na aktywnych biegaczy, chodziarzy i zapalonych rowerzystów czeka ponad 1 500 nagród! Warto przyłączyć się do naszej akcji! – powiedziała nam Katarzyna Krawczyk z Działu Marketingu PCC Intermodal.

Jerzy Uklejewski

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *