Zimowa akcja promocyjna Łeby w górach! Łeba i Szczyrk – przykład przyjaźni między kurortami na wszystkie pory roku. Letni wypoczynek w Łebie nad Bałtykiem, oferowano zimą przed Szczyrkowskim Ośrodkiem Narciarskim – na piasku z plaży nadmorskiej.

Fot. Michał Sałata.

Łeba, która ma do zaoferowania turystom ruchome góry, pojechała do Szczyrku w góry stałe, by pokazać, jakie wspaniałe posiada atrakcje.

W dniach od 22 do 27 stycznia pracownicy Centrum Informacji Turystycznej z Łeby wraz z przedstawicielem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina” zorganizowali już po raz kolejny akcję promocyjną miasta Łeby pn. Winter Tour 2018. Tradycyjnie stoisko promocyjne miasta Łeby stanęło w Szczyrku w trzech lokalizacjach.

 

Fot. Michał Sałata

Przez pierwsze cztery dni znajdowało się przed Szczyrkowskim Ośrodkiem Narciarskim a w kolejnych w centrum miasta oraz przy Kolei Linowej na Skrzyczne. Na stoisku Łeby można było tam znaleźć ulotki i broszury informacyjne, otrzymać łebskie gadżety czy spróbować przepysznego śledzika po łebsku przyrządzonego według specjalnej receptury Zakładu Przetwórstwa Rybnego ASAR z Łeby. Wyjazdy promocyjne w okresie zimowy odbywają się już od wielu lat w ramach projektu „Morze, Góry i Mazury” polegającym na wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach, w tym wzajemnej promocji.

– Ponownie odwiedziliśmy nasze górskie miasto partnerskie. Padający intensywnie śnieg na stokach narciarskich zapewnił nam wielu zainteresowanych wakacyjną ofertą naszego miasta. Cieszy fakt, że Łeba jest dobrze znana i postrzegana pozytywnie przez turystów – mówi Julia Tomicka, podinspektor ds. Turystyki i Promocji Miasta Łeby.

 

Fot. Michał Sałata

Przed łebskim namiotem najmłodsi mogli pobawić się na specjalnie przygotowanej „plaży” z prawdziwym piaskiem znad morza. Wśród osób, które odpowiedziały poprawnie na pytania zawarte w ankiecie wylosowano darmowe vouchery na pobyty weekendowe w Łebie oraz darmowe bilety wstępu do atrakcji, które zostały ufundowane przez przedstawicieli branży turystycznej w Łebie. Pytania były ściśle związane z nadmorskim kurortem jak i Słowińskim Parkiem Narodowym.

 

Fot. Michał Sałata

– Zimowa aura w górach w pełni! Nasz namiot promocyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Pytania dotyczyły głównie bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych w Łebie i jej bliskim sąsiedztwie. Spotkaliśmy się naprawdę z wielką sympatią i życzliwością – mówi Michał Sałata, asystent Burmistrza Miasta Łeby ds. Kultury i Sportu.

Akcja ma na celu przede wszystkim zachęcenie turystów przebywających w górach do odwiedzenia morza, które jest piękne także poza sezonem letnim – informuje Michał Sałata – podinspektor ds. Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łebie.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *