14 – 15 marca w Gdańsku, w Hali AmberExpo odbędą się 1 Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023. Przy użyciu wielkogabarytowych elementów MEW, symulatorów VR przedstawiona zostanie skala planowanych przedsięwzięć w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku

Źródło ilustracji: UMWP.

Poznaj możliwości zrobienia kariery w nowym polskim przemyśle

W imieniu Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku serdecznie zapraszamy do udziału w 1 Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023, które odbędą się 14-15 marca w Gdańsku w Hali AmberExpo. Głównymi Partnerami Targów są Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasto Gdańsk – napisał Referat Innowacji i Przedsiębiorczości, Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (UMWP). Link do strony wydarzenia:  https://eduoffshorewind.pl/ . Oto ciąg dalszy:

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 zostały przygotowane z myślą o młodych ludziach, których chcemy zarażać pasją do zielonej energetyki. Potrzebne są mądre, wykształcone kadry, które zasilą szeregi nie tylko bezpośrednich inwestycji jakie będą realizowane w Polsce w najbliższych latach, ale także wesprą ich realizację na poziomie urzędów, uczelni i różnego rodzaju instytucji. To nie tylko osoby wykonujące prace techniczne czy inżynierskie, ale także prawnicy, urzędnicy czy planiści.

Targi to kulminacja dotychczasowej pracy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku powołanej w 2020 roku. To wyjątkowe połączenie całorocznego procesu edukacyjnego i spotkań w szkołach oraz corocznego wydarzenia finałowego, które mają pobudzić kreatywność i zainteresowanie młodzieży zieloną energetyką i alternatywnymi źródłami energii. Podczas Targów zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta kariery w branży offshore z uwzględnieniem definicji poszczególnych zawodów, kwalifikacji jakie są potrzebne, aby je wykonywać oraz informacji, gdzie te kwalifikacje można zdobyć. W sposób interdyscyplinarny tj. z wykorzystaniem wielkogabarytowych elementów MEW, symulatorów VR oraz różnego rodzaju eksponatów młodzież doświadczy skali i rozmachu planowanych przedsięwzięć.

Udział w Targach potwierdziło już ponad 5000 młodzieży z pomorskich szkół ponadpodstawowych. Zarejestrowało się ponad 70 wystawców z Polski oraz zagranicy, w tym deweloperzy, inwestorzy, największe pomorskie uczelnie oraz instytucje badawcze. Walor edukacyjny zapewnią eksponaty, jak np. stanowiska VR oraz symulatory i tunele aerodynamiczne. Przestrzeń wypełnią również wyspy szkół wyższych, firm szkoleniowych oraz najważniejsze firmy z sektora offshore. Wśród partnerów Targów są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Sieci Energetyczne, Urząd Regulacji Energetyki oraz Polska Agencja Kosmiczna, trzy ambasady: duńska, holenderska oraz francuska, jak również Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Dodatkowo:

– Gość Specjalny – astronauta Sławosz Uznański, polski naukowiec i doktor elektroniki pracujący obecnie w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN). Spotkanie zaplanowane jest na 14 marca o godz. 12:15 na wyspie uczelniano – samorządowej, a o godz. 13:00 na Scenie Głównej wywiad przeprowadzi Sergiusz Ryczel, dziennikarz TVN.

– „Ofshorowe graffiti” Piotr TUSE Jaworski – podczas targów odbędzie się kreatywne malowanie części skrzydeł turbiny wiatrowej z udziałem artystów – grafficiarzy.

 Wszyscy zamierzający odwiedzić targi muszą dokonać rejestracji online:

Rejestracja – EduOffshoreWind – Edukacyjne Targi Kariery

– poinformował Referat Innowacji i Przedsiębiorczości, Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Oto więcej wiadomości na temat Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023:

informacja o Edu Offshore Wind

AGENDA-SCENY-GLOWNEJ

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *