Będomin, województwo pomorskie. Muzeum Hymnu Narodowego otwarte  po przerwie spowodowanej koronawirusem. Nie ma możliwości zakupu biletu wstępu przez internet

Fot. z Archiwum Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchamia Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie od 2 czerwca 2020 roku.

Drugim oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku, otwartym po kilkutygodniowej przerwie, jest Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Zaprasza gości już 2 czerwca 2020 roku.

Wcześniej, 23 maja 2020 roku przywrócona została działalność wystawiennicza Oddziału Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów) w Gdańsku Oliwie – informuje Małgorzata Posadzka – kierownik  Działu Marketingu, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku.

W Muzeum Hymnu Narodowego obowiązują nowe zasady zwiedzania wystaw stałej i czasowej:

– będzie konieczne zakrywanie nosa i ust, a także dezynfekowanie rąk. W części recepcyjnej budynku głównego – tzw. Dworu zostało przygotowane stanowisko z płynem dezynfekującym, jest on też dostępny w toaletach; obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy obszaru parku,

– zwiedzający będą zobowiązani do nałożenia rękawiczek ochronnych;

– w salach wystawienniczych Dworu jednocześnie będzie mogło przebywać 10 osób, ale w każdej sali maksymalnie 5 osób;

– wystawę czasową jednocześnie będzie mogło oglądać maksymalnie 5 osób;

– czas przebywania w każdej z sal wystawienniczych Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie  został ograniczony do 15 minut;

– widzowie będą mogli zwiedzać wystawę stałą i czasową indywidualnie lub w maksymalnie 5-osobowych grupach, przy czym należy pamiętać o zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych gości i pracowników muzeum;

– szatnie będą nieczynne, nie będzie więc możliwości zostawienia wierzchnich okryć. Zwiedzającym zostanie udostępnione miejsce do przechowania parasoli, walizek i plecaków podróżnych, przy czym muzeum nie ponosi za nie odpowiedzialności;

– sklep muzealny będzie czynny;

– opłaty za bilet wstępu do muzeum będą przyjmowane zarówno w gotówce, jak i kartami płatniczymi. Nie będzie możliwości zakupu biletu wstępu przez internet.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie dysponuje odpowiednimi środkami do mycia i dezynfekcji rąk. W budynku cyklicznie będą wykonywane czynności sanitarne zapewniające czystość w udostępnianej przestrzeni, systematycznie będą dezynfekowane klamki, poręcze oraz toalety.

Do odwołania Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 15.00

Poniedziałek jest dniem, w którym ustawowo muzeum jest nieczynne.

Wszystkie informacje na temat oferty kulturalnej Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, dni i godzin otwarcia oddziału, cen biletów, a także dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz udogodnień dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności są opublikowane na stronie www.mng.gda.pl .

– Wkrótce zaprosimy naszych widzów do kolejnych  oddziałów MNG, w których są aktualnie opracowywane procedury udostępnienia przestrzeni muzealnych zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi i sanitarnymi organizatorów MNG – Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – informuje Małgorzata Posadzka – kierownik  Działu Marketingu, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *