Brzegi za mało bezpieczne dla Światowych Dni Młodzieży.

Raport Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sprawie Światowych Dni Młodzieży.

Premier Beta Szydło mówi: należy wyciągać wnioski i poprawiać bezpieczeństwo.

Źródło: www.kurier.pap.pl .

IMG_4017 1
Na zdjęciu: Unieszkodliwianie ładunku wybuchowego (ćwiczenia). Fot. Kazimierz Netka.

– Raporty są po to, by wyciągać z nich wnioski i na ich podstawie poprawiać bezpieczeństwo – powiedziała premier Beata Szydło, pytana o raport RCB dot. planu zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.

Rzeczniczka ŚDM podkreśliła, że prace nad programem ŚDM wciąż trwają.

Szefowa rządu pytana o raport Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na poniedziałkowej konferencji prasowej w Szczecinie, odpowiedziała, że organizatorem tego wydarzenia jest Kościół, ale – jak zaznaczyła – państwo ma poważne zadania, z których „najważniejszym jest bezpieczeństwo uczestników”.

„Dzisiaj na podstawie raportu wiemy, że są zastrzeżenie służb do bezpieczeństwa w Brzegach, gdzie ma być planowana główna uroczystość z udziałem ojca świętego” – mówiła Szydło. „Po to są raporty, by z nich wyciągać wnioski i na ich podstawie przeprowadzać konieczne zmiany i poprawić to bezpieczeństwo” – dodała.

Rzeczniczka Światowych Dni Młodzieży Dorota Abdelmoula, pytana o raport RCB, przypomniała, że cały czas trwają „intensywne wspólne prace nad przygotowaniem wizyty ojca świętego i ŚDM oraz nad ich szczegółowym programem”, dotyczące logistyki, bezpieczeństwa i obsługi tego wydarzenia.

„Oficjalne decyzje to są te decyzje, które podejmujemy wspólnie – zarówno strona rządowa, jak i kościelna. I są to zarówno sprawy dotyczące bezpieczeństwa oraz logistyki, jak i programu” – dodała.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – jak podała TVN24 – przedstawiło kancelarii premiera raport nt. planu zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. W dokumencie zwrócono uwagę na potencjalne nieprawidłowości, które mogą narażać zdrowie i życie uczestników imprezy, jeśli zostanie ona zorganizowana w Brzegach pod Wieliczką. Tam ma zostać odprawiona msza kończąca ŚDM z udziałem papieża Franciszka.

„Przy wydarzeniu o takiej skali i charakterze, miejscowość Brzegi nie powinna być brana pod uwagę jako jedna z głównych lokalizacji uroczystości. Miejsce to jest źródłem wysokiego ryzyka dla życia i zdrowia ludzi” – podkreślono w raporcie, do którego dotarła TVN24.

Więcej: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAP

Źródło: www.kurier.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *