Dzieci w Pomorskiem według Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Społeczeństwo wkracza w epokę przewagi (liczebnej) mężczyzn nad kobietami. Najwięcej młodych ludzi ma powiat kartuski. Najmniej – Sopot

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku.

W Pomorskiem jest największy w kraju odsetek dzieci w wieku 0 – 14 lat w ogólnej liczbie mieszkańców. „Najstarsze” jest Opolskie.

W Pomorskiem przybywa dzieci w wieku 0 – 14 lat. 31 grudnia 2019 roku było ich o 1,1 procent więcej niż na koniec 2018 roku. W tym województwie jest też największy (w porównaniu z takimi wskaźnikami w innych województwach) udział dzieci w ogólnej liczbie ludności.

Czy to jest powód do radości? Pewnie tak. Jednak, proporcje płci wśród dzieci nie są jednakowe. Rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek. Jakie mogą być tego konsekwencje? Każdy może sam wywnioskować. Kobiety mogą liczyć na duże powodzenie; będą miały w kim wybierać.

Takie są dane liczbowe. Pokazuje to Urząd Statystyczny w Gdańsku. Szczegółowe informacje udostępniła nam Małgorzata Miryn – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku, przesyłając infografiki pt.: „1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka  (dane dla Gdańska, Gdyni, Chojnic, Słupska, Tczewa oraz województwa pomorskiego)”. Informacje te przedstawimy poniżej, a dotyczą one stanu w całym województwie, oraz osobno dla: Chojnic, Gdańska, Gdyni, Słupska i Tczewa:

dzien_dziecka-CHOJNICE

dzien_dziecka-GDANSK

dzien_dziecka-GDYNIA

dzien_dziecka-SLUPSK

dzien_dziecka-TCZEW

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *