Forum Gdańsk posiada ładowarki do samochodów elektrycznych. Uruchomiła je GreenWay Polska Sp. z o.o., budująca największą w kraju sieć publicznych ładowarek.

Fot. z Archiwum inn|tu Sp. z o.o.

Tam zaczerpniesz energię do swego auta na prąd.

W Forum Gdańsk od sierpnia właściciele samochodów elektrycznych mogą robić zakupy i ładować auto w tym samym czasie. Szybko, wygodnie i w komfortowych warunkach.

Forum Gdańsk jest nowym miejscem na mapie elektrycznych ładowarek sieci GreenWay Polska. Do końca miesiąca korzystanie z ładowarki jest bezpłatne – wynika z informacji, które przekazała nam Monika Ostrowska – PR Manager w firmie inn|tu Sp. z o.o., w swym komunikacie podając też wypowiedź:

– Cieszy mnie fakt zawiązania współpracy z siecią GreenWay Polska. Włączenie Forum Gdańsk do sieci ładowarek samochodów elektrycznych to kolejne udogodnienie dla naszych klientów – mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk.

 

Fot. z Archiwum inn|tu Sp. z o.o.

Jak dojechać do ładowarki na Forum Gdańsk?

Szybka ładowarka z trzema stanowiskami sieci GreenWay Polska znajduje się na poziomie 5 (fioletowym). Miejsce postojowe dostępne jest w strefie 5C. Wjazd na parking od strony ulicy 3 Maja.

Stacja ładowania przystosowana jest do popularnych pojazdów elektrycznych

Ładowarka w Forum Gdańsk przystosowana jest do popularnych aut elektrycznych zarówno CCS (standard europejski DC), jak i ChAdeMO (azjatyckie DC), dla AC dostępna jest wtyczka typu 2. Na terenie Trójmiasta jest 8 szybkich ładowarek, aż 5 z nich należy do sieci GreenWay Polska. Największa sieć ładowarek elektrycznych w Polsce

GreenWay Polska Sp. z o.o. buduje największą w kraju sieć publicznych ładowarek do samochodów elektrycznych, w której zarejestrowanych jest już blisko 1250 użytkowników. To oznacza, iż właściciele około 75 proc. zarejestrowanych w Polsce aut elektrycznych chcą korzystać z sieci GreenWay, ułatwiając sobie znacznie ładowanie samochodu i elektryczną podróż. Najwięcej klientów – ponad 350 – zarejestrowanych jest w Mazowieckiem.

***

GreenWay Polska: Spółka GreenWay Polska do 2020 roku planuje instalacje 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich. W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi ładowania zostaną zainstalowane magazyny energii, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu. Spółka planuje także rozwój sieci wraz z zainteresowanymi partnerami. Oprócz usług ładowania, firma świadczyć będzie usługę zarządzania infrastrukturą ładowania na zlecenie innych podmiotów. Aktualizowana na bieżąco mapa sieci GreenWay (działających i planowanych stacji) znajduje się na stronie: http://greenwaypolska.pl/nasze-stacje/ – poinformowała nas Monika Ostrowska – PR Manager w firmie inn|tu Sp. z o.o.

(K.N.)

One Comment

  1. Ważne właśnie jest to że na greenway’u można się podładować niezależnie jakim modelem się podjedzie. Wiekszosc sieci ma dedykowane wtyczki, a oni maja trzy uniwersalne, co rzeczywiście daje możliwość skorzystania z ładowania wiekszosci aut – nie tylko dedykowanym markom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *