Jubileuszowe Agro Targi w Lubaniu

Bogactwo rolniczej różnorodności

Przyjedź do Lubania niedaleko Kościerzyny. Tam zobaczysz, jaki potencjał maja pomorskie wioski

DSCN9291

Już w najbliższy weekend 4 i 5 czerwca 2016 roku (sobota-niedziela) w Lubaniu odbędą się XXV Jubileuszowe Pomorskie Agro Targi. To jedna z największych imprez plenerowych organizowanych w województwie pomorskim, a weźmie w niej udział około 500 wystawców. Targom będzie towarzyszyć Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Jest to doroczne święto hodowców, rolników, przetwórców i wszystkich osób pracujących na rzecz rolnictwa.

fot.W.Amerski533

Około 200 firm zaprezentuje najnowszej generacji nawozy, środki ochrony roślin, ulepszacze glebowe, pasze oraz inne środki żywieniowe dla zwierząt, maszyny i urządzenia rolnicze. Nie zabraknie również stoisk z nowoczesnymi systemami grzewczymi budynków i pomieszczeń oraz materiałami budowlanymi. Targom towarzyszyć będzie bogata oferta ogrodnicza oraz różne akcesoria niezbędne w ogrodach i miejscach wypoczynku.

Na Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych pokazane będą prawie wszystkie gatunki zwierząt gospodarskich: bydło mięsne, trzoda chlewna, konie, owce. Najlepsze pośród nich otrzymają tytuły czempionów i v-ce czempionów. W formie pokazu zaprezentowane będą również piękne okazy ptactwa ozdobnego, drobiu i zwierząt futerkowych.

Będzie to okazja do integracji środowiska rolniczego i otaczającego rolnictwo oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w hodowli zwierząt. Uczestnictwo w ocenie zwierząt na ringu będzie doskonałą lekcją poglądową na kierunki doskonalenia hodowli, a promocja mięsa drobiowego, wieprzowego i wołowego odsłoni arkana produkcji zdrowej żywności. Już dziś w imieniu Aleksandra Mach, dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, zapraszamy wszystkich mieszkańców Pomorza i województw ościennych z rodzinami do Lubania.

Źródło: Iwona Brzoskowska, sekretariat PODR w Gdańsku

Fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *