Kociewski Cross Triathlon – Głuche Lodge już niebawem. Przez Bory Tucholskie rowerem, biegiem i wpław. Poznaj niezwykły region.

Źródło ilustracji: Organizatorzy imprezy.

Odetchnij unikatowym, kociewskim powietrzem.

W niedzielę, 12 sierpnia 2018 roku po raz pierwszy w naszym rejonie nad jeziorem Głuche w nowo powstającym ośrodku wypoczynkowo- turystycznym Głuche Lodge na Kociewiu zostanie przeprowadzony Kociewski Cross Triathlon – Głuche Lodge.

Odbywa się już profesjonalny triathlon w Starogardzie na rowerach szosowych, ale na rowerach terenowych to coś nowego. Zawodnicy zmierzą się na jednym z wybranych dystansów:  dystans krótszy – 400 m pływania/ 10 km roweru mtb/ 4 km biegu cross  oraz  dystans dłuższy – 800 m pływania/ 20 km roweru mtb/ 8 km biegu cross. Warunki do przeprowadzenia takich zawodów są idealne: świetna woda z ładną plażą oraz leśne ścieżki do jazdy na rowerze (pętle 5 km) i do biegu (pętle 2 km). Wszystkie trasy, tj. pływacką , rowerową i biegową można zobaczyć na stronie: https://www.facebook.com/Rekreacja-Wypoczynek-Sport-G%C5%82uche-Lodge-1440029739473705/ – poinformowała nas Ewa Macholla z Zespołu ds. kontaktów z mediami i komunikacji społecznej Starostwa Powiatowe go w Starogardzie Gdańskim, w swym komunikacie przytaczając wypowiedź:

– Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy bogaty pakiet startowy zawierający koszulkę, chustę – komin do biegania, numer startowy, wodę. Na mecie będzie czekał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Dla kibiców stoiska z możliwością zakupu czegoś do posilenia się. Kociewski Cross Triathlon – Głuche Lodge to nie tylko typowa rywalizacja i wyścig, ale przeżycie wspaniałej sportowej przygody oraz spędzenie miło i aktywnie wolnego czasu – podkreśla Arkadiusz Zając, pomysłodawca zmagań. – Zapisy i regulamin są dostępne na stronie elektronicznezapisy.pl .

Oczywiście takiej imprezy nie da się zorganizować bez współpracy ludzi i instytucji. Głównym organizatorem jest Głuche Lodge, dołączyli do nas Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Stowarzyszenie TRI STG, firma IGLOTEX, elektroniczne dorabianie kluczy BASARA, drukarnia expres-druk, woda NATA. Dzięki nim Kociewski Cross Triathlon – Głuche Lodge, będzie miłym wspomnieniem  i cykliczną imprezą, która na stałe wejdzie do kalendarza Kociewia – zachęca Ewa Macholla z Zespołu ds. kontaktów z mediami i komunikacji społecznej Starostwa Powiatowe go w Starogardzie Gdańskim.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *