Koronawirus walk-thru. W Uniwersytecie Gdańskim powstaje pierwszy w Polsce punkt dla pieszych, rowerzystów itp. powszechnego, darmowego pobierania wymazów do testów na Covid-19. Urządzenia zostały sfinansowane przez spółkę Olivia Business Centre. Wsparcia udzielił m.in. Wojewoda Pomorski

Fot. Archiwum.

Tworzony jest punkt testowy MediMod – pierwsze w Polsce miejsce pobierania od pieszych próbek do wykrywania koronawirusa

W poniedziałek, 18 maja 2020 roku, nastąpi otwarcie mobilnego centrum testowego, dzięki któremu bezpłatne badanie na koronawirusa można wykonać w formule walk-thru, przybywając na piechotę czy też korzystając z innych niż samochód środków transportu. To pierwszy w Polsce tego typu punkt przygotowany do powszechnego pobierania wymazów do testów w kierunku Covid-19 – wynika z informacji, które przekazała nam Wioleta Wójcik – st. specjalista ds. promocji – Zespół ds. Organizacji i Promocji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Źródło ilustracji: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

Przygotowywane do uruchomienia wspomniane mobilne centrum testowe zostało sfinansowane przez Olivię Business Centre i przekazane Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu. Uruchomienie tego punktu jest możliwe także dzięki wsparciu przez: Wojewodę Pomorskiego, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz za zgodą Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Powstanie ono obok głównej arterii komunikacyjnej Gdańska – na terenie Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Jana Bażyńskiego 4 w Gdańsku (przy bramie wjazdowej obok Wydziału Nauk Społecznych UG).

Ważne informacje dla pacjentów:

Punkt testowy o nazwie: MediMod działać będzie przy Uniwersytecie Gdańskim od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-16.00, natomiast w weekendy i święta w godz. 10.00-13.00.

Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z  infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny) od poniedziałku do piątku w godzinach  12.00-15.00, w weekendy w godz. 9.00-12.00 – poinformowała Wioleta Wójcik – st. specjalista ds. promocji – Zespół ds. Organizacji i Promocji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *